Kiireim uudis börsi infosüsteemist vol. 2

Tõnis Oja 03. detsember 2001, 00:00

Täpselt nädal aega tagasi kirjutas kommentaariveerus kolleeg Raivo Sormunen sellest, et börsiettevõtted ei edasta olulist informatsiooni esimesena börsisüsteemi kaudu. Ühe näitena tõi ta sideameti otsuse mitte tunnistada Eesti Mobiiltelefon olulise turujõuga ettevõtjaks üldkasutataval sidumisteenuste turul, millest börsisüsteemi teavitati päev hiljem, kui uudis avalikkusele teatavaks sai.

Samal päeval, kui ilmus Raivo kommentaar, sai Tallinna Väärtpaberibörs hakkama tõelise kurioosumiga. Nimelt korraldas sideamet möödunud esmaspäeval pressikonverentsi, kus teatas nii Eesti Mobiiltelefoni kui ka Eesti Telefoni tunnistamisest olulise turujõuga ettevõtjaks. Kurioosseks tegi olukorra asjaolu, et Tallinna Väärtpaberibörs peatas Eesti Telekomi aktsiatega kauplemise seoses olulise informatsiooni oodatava avalikustamisega pool tundi pärast pressikonverentsi algust. Uudisteagentuuride vahendusel oli tähtis uudis ammu teada. Telekomi aktsia oli enne kauplemise peatamist jõudnud juba 1,4 protsenti odavneda.

Mul ei ole teada, kas Eesti Telekom jättis taas börsi sideameti otsuse väljakuulutamisest teavitamata. Käesoleval juhul pole see isegi tähtis. Seekord lasub vähemalt osaliselt süü ka Tallinna Väärtpaberibörsil, kes oleks pidanud Telekomi juhilt sellekohase info välja nõudma, sest pressikonverentsi toimumine oli juba varem teada. Äripäev Online teatas pressikonverentsi toimumisest juba 21. novembril. Usun, et ka kolleegid uudisteagentuurist BNS teatasid sideameti otsuse mitu päeva varem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing