Ülo Toomsalu • 5. detsember 2001 kell 6:37

Verekeskuse raamatupidaja riisus pool miljonit krooni

Tallinna majanduspolitsei saadab kohtusse endise Põhja-Eesti verekeskuse pearaamatupidaja Airi Vilepilli (46), keda süüdistab verekeskusest 523 000 krooni riisumises kolme aasta jooksul, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Selle nädala jooksul saadame süüdistuskokkuvõtte prokuratuuri kinnitamiseks,? ütles Tallinna politseiprefektuuri pressiesindaja Kristo Kelder. ?Seejärel läheb asi kohtusse.?

1998. aasta jaanuaris asus Vilepill tööle Põhja-Eesti verekeskuse pearaamatupidajana, kus töötas kuni 2001. aasta veebruarini. Samal ajal tegeles ta keskuses ka personali töölevõtmisega.

Verekeskus avastas poole miljoni krooni suuruse puudujäägi pärast seda, kui sinna tuli tööle uus raamatupidaja. Edasi anti asi majanduspolitsei uurida.

Verekeskuse töötaja Monika Huumi sõnul pakkus juhtkond Vilepillile võimalust omal soovil lahkuda, kuid naine keeldus ning seetõttu tuli ta vallandada.

?Muidu oli ta väga korralik ja kohusetundlik inimene, kes kõigiga hästi läbi sai,? lausus Huum. ?Alati tuli täpselt õigel ajal tööle ja kunagi ei läinud ka varem minema.?

Varem on Vilepilli riisumise eest juba korra kohtulikult karistatud. 1987. aastal mõistis tollane ülemkohus Tallinna mööblimajas raamatupidajana töötanud Vilepilli riisumise eest kümneks aastaks vangi. Vilepill istus oma karistusest ära neli aastat ja sai siis armuandmispalvega vabadusse.

Tänavu augustis asus Vilepill tööle justiitsministeeriumisse raamatupidajana. Justiitsministeeriumi pressiesindaja Kristiina Herodese sõnul tegi ministeerium naisele katseajal taustauuringu, millest selgus tema varasem kohtulik karistatus.

?Ta lahkus katseajal omal soovil,? ütles Herodes. ?Vilepill esitas tööle tulles oma CV-s viimase viie aasta töökohad, millest ei selgunud, et ta on karistatud.?

Hetkel kuum