Eesti Loto uuendab kesksüsteemi

Merike Ojasson 18. detsember 2001, 00:00

Uuenenud kesksüsteemi saab kasutada uute mänguvõimaluste loomiseks, seda on võimalik siduda poodide kassasüsteemiga, internetiga, digitaaltelevisiooni ja mobiiltelefoniga.

Lotofirma nõukogu andis möödunud nädalal uue süsteemi ostule oma heakskiidu, investeeringu suurusena nimetas Eesti Loto juhatuse esimees Monika Salu rahasummat vahemikus 40?100 miljonit krooni. ?Me loodame, et riigihanke käigus süsteemi ostuhind alaneb, esialgu on huvi tundnud USA, Austria, Rootsi, Islandi, Saksamaa esindajad,? täpsustas Salu.

Salu sõnul kasvab kasum hüppeliselt siis, kui oluliselt suureneb ka müüdud lotopiletite arv. ?See eeldabki süsteemide väljavahetamist. Seitse aastat tagasi Eestisse toodud süsteem oli juba siis kümne aasta vanune, meie jaoks on oluline muretseda nüüd täiesti uus ja kaasaegne tehnoloogia,? selgitas Salu.

ASi Eesti Loto nõukogu tutvub praegu firma 2002.?2005. aasta strateegilise arengu plaaniga. Firma tegevjuhi Salu kinnitusel on tema konservatiivne programm selline, et Eesti Loto 2005. aasta käive on 160 miljonit krooni, sellest 80 protsenti tuleb online- ja 20 protsenti kiirloteriide müügirahast. ?200 miljoni kroonise käibe juures võiksime riigile tulu tuua 50 miljonit krooni aastas,? usub Salu.

Selle aasta esimese kümne kuuga on Eesti Loto hasartmängumaksuna riigikassasse andnud 13 miljonit krooni, kasumina on teenitud 7 miljonit krooni ning firma kümne kuu käive oli 109 miljonit krooni.

Raha jagab erinevate eluvaldkondade projektidele hasartmängumaksu nõukogu. ?Meid huvitaks ka täpsem tagasiside selle kohta, kuhu raha läheb. Mõnes riigis on rahaga tegelevad lotonõukogud kohe loteriide korraldaja juures,? ütles Salu.

Täna kell 10 alustab Eesti Loto virtuaallotoga, kus arvutist on võimalik osta Viking Lotto ja Keno Loto pileteid. ?Tegemist on väga tarbijasõbraliku süsteemiga, kus kõik toimub online-süsteemis. Inimene maksab raha ja saab lotopileti vastu. Kuna välismaal on arvuti kaudu loto mängimiseks vaja raha ette maksta või ette laadida, siis Eesti Loto süsteem on selles mõttes nii ainulaadne, et selle vastu on huvi tundnud ka välismaised lotofirmad,? selgitas Salu.

Järgmisel kevadel loodab Eesti Loto ühineda Euro-Lottoga, mille iganädalase jackpot?i suurus on esialgu uskumatuna tunduv 780 miljonit Eesti krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing