Heidit Kaio • 19. veebruar 2002 kell 10:05

Ühispank lihtsustab laene väike- ja keskmistele ettevõtetele

Ühispank koostöös Ühisliisinguga tulevad turule väikesele ja keskmisele ettevõttele mõeldud kombineeritud laenutootega, mis pakub ettevõtjale võimalust valida tema jaoks sobivaima variandi, kas laenu, liisingu või faktooringu vahel.

Jaepanganduse divisjoni direktori Ahti Asmanni sõnul on uue toote puhul lihtsustatud finantseerimise taotlemise protsessi, nõutavate tõendite ja dokumentide arvu on vähendatud.

'Olemasoleva äri laiendamise puhul peaks piisama laenutaotluses küsitud infost ning kliendi intervjuust, seega ei ole laenu taolemiseks reeglina vajalik ka mahuka äriplaani koostamine. Pangal on ainult vaja aru saada, milles seisneb kliendi äritegevus,' ütles Asmann.

Laenu tingimusi on kohandatud väikeettevõtjatele. Laenu miinimumsummat on alandatud 10 000 kroonini ning projekti omafinantseerimise nõue puudub, eeldusel, et ettevõtte omakapitali osakaal bilansis jääb 20% tasemele.

Väikeettevõtete suure probleemi - tagatiste vähesuse lahendamiseks teeb Ühispank koostööd sihtasutusega KredEx ja Maaelu Edendamise Sihtasutusega, kes võimaldavad perspektiivsetel projektidel taotleda laenule panga poolt aktsepteeritavate tagatiste vähesuse korral lisagarantiid kuni 75% ulatuses laenusummast.

Hetkel kuum