Peep Sooman • 26. märts 2002 kell 12:29

Eestil oht sattuda taas piraadinimekirja

Üle kolme aasta soovitab IIPA (International Intellectual Property Alliance) kanda Eesti taas piraatluseprobleemidega riikide nimekirja, mis näitab, et antud riik ei taga potentsiaalsetele välisinvestoritele head ärikeskkonda.

IIPA annab soovitused üle USA Kaubandusesindusele, mis koostab iga aasta mitmete organisatsioonide soovituste põhjal USA ettevõtjatele intellektuaalse omandi probleeme käsitleva kaubandusseaduse lisa ?Special 301?.

USA saatkonna Eestis avalike suhete spetsialist Evelin Kokkota ütles, et kui mõni riik on 'Special 301' nimekirjas, siis näitab see potentsiaalsetele välisinvestoritele, et see riik ei taga head ärikeskkonda. ?Kui riiki 'Special 301' nimekirjas mainitud ei ole, annab see investoritele kindlustunde, et kommertskeskkond vastab rahvusvahelistele headele äritavadele,? selgitas Kokkota.

?Mainitud dokument on investoritele usaldusväärseks allikaks otsuse tegemisel, millisesse riiki võiks investeerida, USA investorid loevad seda üheks olulisemaks allikaks või indikaatoriks oma investeerimisotsuste tegemisel,? sõnas Kokkota.

Samas lisas ta, et IIPA nimekiri on vaid soovitusliku iseloomuga, lõpliku otsuse ?Special 301? nimekirja kandmise kohta teeb USA Kaubandusesindus, mis arvestab ka paljude teiste organisatsioonide seisukohaga.

Hetkel kuum