9. mai 2002 kell 8:50

Vaeste-Tiskre ehitamine jätkub mais

Mais algab 23 uue maja ehitamine Harku valda Teelahkmele, mis on järg eelmisel aastal alguse saanud Hansapanga ja Merko Ehituse Peremaja projektile.

Rahvas on Hansapanga-Merko Peremajade projekti ristinud Vaeste-Tiskreks.

E.L.L. Kinnisvara müügikonsultandi Kaire Pettai sõnul osutus Peremaja projekti esimene etapp edukaks ja inimeste huvi andis tõuke alustada projekti teise etapiga. ?Inimestele meeldib just projekti kompaktsus - korraga saab valmis maja, krundi ja finantseeringu,? rääkis Pettai.

Hansa Capitali erakliendi pikaajaliste finantseerimistoodete arendusjuht Kersti Arro ütles, et aprillis kehtima hakanud uued omafinantseerimise määrad võimaldavad igal maja ostjal võtta laenu just talle sobivas summas. ?Ilma lisatagatiseta saab kodulaenu või -liisingut võtta vaid 15%-lise omafinantseeringuga. Lisatagatise puhul võib omafinantseering olla isegi 0%,? rääkis Arro.

Uute majade ehitamine algab mais, teed on juba rajamisel. Esimesed majad saavad valmis septembris. Teelahkme muutmist mugavaks elukeskkonnaks toetab ka Harku vallavalitsus - veel tänavu rajatakse sinna lasteaed ning mänguväljak.

Peremaja projekti esimese etapi jooksul ehitati 50 maja, praeguseks on elanikud kõikidesse juba sisse kolinud.

Täpsema ülevaate majadest, kruntidest ja nende maksumusest annab Interneti-leht aadressil www.peremaja.ee. Samal Interneti-lehel saab teada anda ka oma soovist maja osta.

Hetkel kuum