Viktoria Korpan • 17. juuni 2002 kell 13:34

Kristiine Kaubanduskeskuse uues osas probleemid mobiilileviga

Kristiine Kaubanduskeskuse uues osas summutavad ehituskonstruktsioonid mobiillevi, mobiilsidefirmad paigaldavad levi parandamiseks lisaseadmeid.

Kristiine Kaubanduskeskuse uues osas, kus paiknevad näiteks Pluss/Miinus Elektroonika kauplus, Rohupood jt, on kohati nõrk mobiililevi või puudub see üldse.

?Operaatorid on paigaldamas lisaseadmeid ja varsti peaks kõik lahenema,? ütles Kristiine Kaubanduskeskuse juht Allan Remmelkoor.

?Kliendid veel kurtnud ei ole, et Krisriines oleks leviga probleem, aga ise oleme probleemist teadlikud ning Kristiine Keskusse tulevad lisaantennid hiljemalt juuli keskpaigaks,? ütles ASi <#EMT=http://www.emt.ee> avaliku suhete juht Kaja Pino täna. ?Jälgime jõudumööda kõiki kaubanduskeskusi, kuidas seal leviga olukord on ning vajadusel parandame.?

?Kristiine keskuse juurdeehitus, nagu paljud teised uued ehitused, summutab mobiillevi oma ehituskonstruktsioonide tõttu,? ütles ASi <#Radiolinja=http://www.radiolinja.ee> Eesti suhtekorraldusjuht Helena Lõhmus. ?Oleme teinud leviala laiendusi Kristiine suunal nii vanemas kui uuemas keskuse osas, lisaks tuleb loodetavasti juba lähinädalate jooksul lisalaiendus, mis katab parema leviga ka keskuse uue osa täielikult.?

Lõhmuse sõnul teostatakse töid koostöös ASiga <#Eesti Telefon=http://www.et.ee>.

Lõhmus tõdes, et lisaseadmete paigaldamine tähendab Radiolinja jaoks ka lisakulutusi.

?Neid lisakulutusi saab nimetada võrgu optimeerimiseks. Kui varasematel aastatel kaeti GSM-leviga Eesti territooriumi, siis nüüd on põhiliselt tähelepanu suunatud olemasoleva leviala täiustamisele ehk optimeerimisele,? ütles Lõhmus aga. ?Seda sageli just siseruumide leviala katvuse laiendamiseks, kuna uusehituste

konstruktsioonid summutavad GSM-levi. Arvestades mobiilikasutajate hulka suurtes kaubanduskeskustes, on lisakulutused leviala täiustamiseks või parandamiseks neis kohtades põhjendatud.?

Helena Lõhmuse sõnul on ruumide GSM-levi sisekatvuse tagamiseks tehtavad kulutused on keskmiselt poole madalamad välitugijaamale tehtavatest kulutustest, kuid ta ei soovinud summat täpsustada.

ASi Tele2 Eesti avalike suhete juht Inga Jagomäe ütles, Tele2 klienditeenindusele ei ole kaebusi Kristiine halva siselevi kohta tulnud.

'Meie üks tugijaam paikneb just Kristiine lähedal ning seetõttu on olukord parem,' lausus Jagomäe. 'Igaks juhuks kontrollib siiski Tele2 Kristiine siselevi. See võis olla põhjustatud ka minu telefonist, kuid isiklik kogemus näitas hiljuti, et oli raskusi kuuldavusega poe uues osas.'

Hetkel kuum