Inge Rumessen • 29. august 2002 kell 8:34

Edgar Savisaare repliik seoses Meelis Lao avaliku kirjaga

Tallinna linnapea Edgar Savisaar saatis teate seoses Meelis Lao väidetega lähedaste suhete kohta Savisaarega.

'Esiteks. Kõik minu kohtumised Meelis Laoga on toimunud Jüri Mõisa linnapeaks oleku ajal või vahetult pärast seda. Nendel kohtumistel esines Lao kui Isamaaliidu juhatuse liikme ning Tallinna linnapea Mõisa esindaja. Erinevalt Laost mäletan ma meie kohtumiste arvu, neid on olnud 7 või 8.

Teiseks. Ma ei ole kunagi Laoga mingit äri ajanud ega kavatsegi seda teha.

Kolmandaks. Kõik need omaaegsed kohtumised toimusid kolmandate isikute juuresolekul. Ma pole kordagi Laoga neljasilmajuttu ajanud. Kui mul oli vaja läbi rääkida Isamaaliidu valitseva linnapeaga ja tema eelistas seda teha koos Laoga või Lao vahendusel, siis oli see tema valik.

Mina olen läbirääkinud hullemategi inimestega kui Meelis Lao, kui teine pool neile poliitikas nii olulise rolli on andnud. Ma ei näe põhjust seda häbeneda, ega ka selle üle ka hõisata.

Ilmvõimatu on mul aga järgida Lao üleskutset Mõisast eeskuju võtta, sest mina ei kavatse müüa maha tallinlaste vett ja soojust; ei kavatse vastandada Tallinnat ülejäänud Eestile; pean ühtemoodi lugu kõigist pealinlastest ega kutsu neid 'neegriteks'. Kõigele lisaks pean oluliseks lugeda raamatuid ja ka kirjutada raamatuid.'

Hetkel kuum