Ülo Toomsalu • 3. september 2002 kell 6:31

PM: Streigimurdja Seli mängis bussijuhti

Tartu bussijuhtide eilse streigi käigus läks üks sõiduk reformierakondlase Neinar Seli otsejuhtimise alla.

?Vaatasin televiisorist järele, kuidas selle bussiga sõidetakse,? kuulutab poliitik Neinar Seli esmaspäeva hommikul kell 7 valge turismibussi roolist. Bussi esiaknal on Tartu linnaosade nimesid kandev sõiduplaanisilt ning Seli on reformierakondlik sohver, kes on tulnud linnavalitsusele ebamugavat bussijuhtide streiki murdma. Tal on plaanis sõita linna ühest otsast teise ja tagasi, et streigi tõttu tekkinud bussipõuda vähendada, kirjutab Postimees.

Läbi hommikuunise linna suunab parlamendipoliitik oma sõidukit liini alguspeatuse poole Füüsika Instituudi linnaosas.

Peatuses ootavad bussi kaks mornide nägudega prouat. ?Kuhu sõidame?? hüüab Seli bussisügavusse, nagu oleks ta taksojuht. ?Varssavisse!? ?See mahub meie sõiduplaani küll,? lubab lõbus sohver.

Siis tunnevad prouad poliitiku ära. ?See on nüüd küll maru üllatus!? ahhetab üks neist.

Viiendas peatuses tuleb peale paar teismelist neiut ning bussijuht ei varja neid nähes oma rõõmu. ?Tere hommikust, tüdrukud, kuhu sõidame?? pärib ta.

?Koju!? vastavad plikad, kobivad juhi taha istmele ning itsitavad seal. Pärast ei lähe maha mitte kooli juures, vaid täpselt samas peatuses, kus peale tulidki.

Annelinnas on sõita soovijaid juba märksa rohkem, kuid bussi ees sõitev marsruuttakso riisub neist enamiku endale.

Lõpp-peatusse jõudes on ka streigi lõpuni jäänud veel viisteist minutit. Kuid kõige rasvasemad peatused on alles ees: need on need, kust rahvas sõidab Annelinnast kesklinna.

Peatustes käib igahommikune melu, asendusbusse ning marsruuttaksosid jagub kõigile. Siiski koguneb ka Seli buss õige pea nii täis, et inimesed seisavad püsti.

Hetkel kuum