Ülo Toomsalu • 15. november 2002 kell 7:32

Virumaa teataja: Sahamehed näitasid suurtel teemasinatel oma oskusi

Eile Rakveres peetud kutseoskuste võistlusele kogunes sahamehi-autojuhte üle kogu Eesti.

Lääne-Viru teedevalitsuse hoovil korraldatud võistlusel oli kohal kolmteist võistkonda, kirjutab Virumaa Teataja.

Lääne päritolu masinatega, see tähendab Sisudega, võisteldi eile üldse kolmandat korda. Vigursõidus hiilgas seekord Tartu Teedevalitsuse esindaja Aivar Johanson.

Maanteeameti nõunik Raimo Unt rääkis, et on organisatsiooniliste muudatuste aeg, tuleva aasta algusest jääb Eestis tööle vaid kuus regionaalset teedevalitsust, sealhulgas üks keskusega Lääne-Virumaal Rakveres. Neile jääb õigus ka ise teehooldustöid teha. Mujal, näiteks Ida-Virumaal, läheb see erafirmade kätte.

Seega võtsid esmakordselt mõõtu ka erafirmade võistkonnad Valgast, Järvast, Raplast ja mujalt. Kohal oli samuti Lääne-Virumaal teehooldustöid tegeva ASi Lajos esindus.

Uut tehnikat ja tehnoloogiat kureeriv nõunik Raimo Unt lausus, et vigursõiduga imiteeritakse võimalikult praktilise töö lähedasi talviseid tingimusi ja tulevikus on kavas lausa teedele välja jõuda.

Võistlusest osa võtnud Lääne-Viru teedevalitsuse Haljala piirkonna sahajuhi Valeri Suvorovi sõnul on tööd tehes kõige raskem jälgida teisi liiklejaid, just siin tuleb olla kõige tähelepanelikum.

Nii üllatav kui see ka pole, arvestavad Suvorovi tähelepanekul lund lükkavat ja muid hooldustöid tegevat masinat kõige vähem just bussijuhid.

Hetkel kuum