Ülo Toomsalu • 18. november 2002 kell 6:23

Võumaa Teataja: Piimakvoot on endiselt läbi rääkimata

Põllumajandusminister Jaanus Marrandi pole minetanud optimismi, et ELi poolt Eestile antavaid piima tootmiskvoote on võimalik suurendada.

?Olen optimist, et saame rohkem kui pakutud,? ütles Marrandi Võrumaa Teatajale. Kui suureks võib kujuneda Eestile antav piimatootmiskvoot, ta ennustada ei soovinud, viidates jätkuvatele läbirääkimistele neis küsimustes.

Euroopa Komisjoni pakkumise kohaselt saaks Eesti aastaseks piimatootmiskvoodiks 562 000 tonni, mis on väiksem kui mullune 680 000tonnine kogutoodang. Eesti taotleb endale 900 000 tonni suurust piima aastakvooti.

Marrandi tunnistas, et läbirääkimiste lõppemiseni on jäänud vähe aega: juba kuu aja pärast toimub Kopenhaagenis Euroopa Liidu tippkohtumine, kus tõenäoliselt esitatakse Eestile liitumiskutse.

Pole välistatud, et põllumajandusteema lõppotsused tehakse Kopenhaageni tippkohtumisel, ütles Marrandi. ?Ei ole alust arvata, et kvooti ei suurendata,? lausus ta.

Varem on Marrandi öelnud, et kui Eesti ei saa soovitud 900 000 tonni suurust tootmisluba, ei juhtu midagi, kuna sellise tootmistasemeni jõudmiseks kuluks Eesti farmeritel veel viis-kuus aastat.

Reedel Lasval Võrumaa talunikele esinedes rõhutas Marrandi vajadust ühineda ELiga, kuna see tooks Eesti põllumehele kauaoodatud stabiilsuse ning järk-järgult tekkiva investeerimisvõime.

Hetkel kuum