Peale üle 9 miljoni krooni suuruse võla maksuametile jäi PC Kaubamaja võlgu ka Eesti suurtele arvutimüüjatele.
'Nad jäid meile suure summa võlgu, kuid see ei sega meie tavalist äritegevust,' ütles Eesti suurima arvutite hulgimüüja ASi GNT Eesti tegevdirektor Andres Suitso.
'Kuna võla limiit on garanteeritud nii emafirmade tasemel kui ka meil Eestis, siis oleme veendunud, et saame raha tagasi.'
'Eraldi küsimus on millal, sest sellised lahendid võtavad sageli päris kaua aega ja sellega kaasneb samuti mõningane kulu, kasvõi juba ajakulu,' sõnas Suitso. 'Suuri probleeme see meile ei valmista ja tavalist äritegevust ei sega. Ettevaatlikuks teeb küll, sest kui juba praegusel hea majanduskasvu perioodil suudetakse firma pankrotti ajada, siis võimaliku majanduslanguse tingimustes võib oodata olulist lisa teiste firmade näol. See kahtlemata sunnib meid oma niigi konservatiivset krediidipoliitikat veelgi enam karmistama.'
Artikkel jätkub pärast reklaami
'PC Kaubamaja jäi meile mõne tuhandega võlgu küll ja ei usu eriti, et pankrotipesast midagi jagada on,' ütles ASi MicroLink Arvutit juhatuse esimees Mait Rahi. 'PC Kaubamaja sulgemist polnud raske ette näha ja küsimus oli pigem millal ja misviisil see toimub.
'Hämmastab pigem see, et PC Kaubamaja omanik Rootsi Merkantildata, mida Põhjalas üldiselt soliidseks ettevõtteks peetud, valis siinse ebaõnnestunud tegevus lõpetamiseks niivõrd räpaka tee täbi pankroti. Ilmselt nende käsilolev aktsiameissioon ei lubanud ühtegi plekki bilasnis sulgemisele kulutatud kroonide näol,' lausus Rahi.
ASi Ordi juht Sulev Sisask ütles, et olles ettenägelik, müüs Ordi PC Kaubamajale kaupa vaid ettemaksuga.
'Meile ta võlgu ei ole. Viimased rahad saime pool aastat tagasi inkassofirma kaudu kätte,' rääkis Sisask.
Eesti üks suuremaid arvutite hulgimüüjaid Tech Data Balti piirkonna juht Kaur Lohk ütles, et ei saa seda teemat antud momendil kommenteerida.