Sulev Oll • 11. detsember 2002 kell 22:00

Vastse-Kuuste Lihatööstus tungib Tallinna

"Kolm tonni meie tooteid päevas peaks Tallinna ikka lisaks mahtuma," ütles Vastse-Kuuste lihatööstuse peatehnoloog Katrin Jalas. Praegu toodab ettevõte 7 tonni lihatooteid päevas, täna pidulikult avatavad uued ruumid võimaldavad aga toota 8-10 tonni.

Samas tähendavad heledate seinte ja tumedate kaldus põrandatega uued ruumid ehk AS Vastse-Kuuste Lihatööstuse investeering euronormide täitmiseks ettevõttele pikka laenukoormust. ?Alles kümne aasta pärast saame kergemalt hingata, sest investeerisime peaaegu kogu raha pangalaenust, ainult 1,5 miljonit krooni seadmete tarvis saime SAPARDi kaudu,? ütles lihatööstuse juhataja Urmas Jürgenson.

Kokku investeeris umbes 50 miljoni kroonise aastakäibega lihatööstus 2000-ruutmeetrisesse tootmishoonesse 17 mln krooni, lisaks veel 8 mln krooni seadmetesse. Kolm aastat tagasi investeeriti 8,5 mln krooni tapamajja. "Need investeeringud tähendavad sisuliselt eurotunnustuse saamist," ütles Jürgenson. ?Dokumendid selle taotlemiseks on ette valmistamisel."

Järgmise aasta 1. juuliks on otsustatud rekonstrueerida lihalõikuse ja tükitoodete osa, mis tähendab veel kuni 4 miljoni krooni investeerimist.

Jürgensoni sõnul tähendavad uued ruumid ka tarbijale kvaliteedikindlamat ja laiema sortimendiga toodangut, samas oli ettevõtte peatehnoloog Katrin Jalas sunnitud investeeringu peale pahane. ?Sardelli kvaliteeti põrandakalde protsent ei mõjutada ei tohiks,? sõnas ta. "Nüüd aga tõstame käivet suuresti selleks, et sisuliselt kohustuslikku investeeringut tasa teenida."

Eesti Lihaliidu tegevdirektori Peeter Grigorjevi sõnul oleneb nii suure investeeringu puhul paljuski ettevõtte äriplaanist. ?Samas on Vastse-Kuuste tubli ja korralike toodetega tööstus ja usun, et investeering õigustab ennast,? lausus ta. ?Igatahes on see viide pikaajalistele plaanidele ja tunduvalt normaalsem samm kui nende ettevõtete käitumine, kes püüavad selle asemel näiteks seadust muuta või sellest kõrvale hiilida.?

AS Vastse-Kuuste Lihatööstus on turul juba 1994. aastast, alustati AS Tahe nime all, praegust nime kantakse 1997. aastast. Kokku on ettevõtte sortimendis 60-70 tootenimetust, kusjuures keedu- ja suitsutoodete osakaal on enam-vähem võrdne.

Ettevõte kasutab juhtide sõnul tootmisel ainult kodumaist liha. "Seetõttu ei saa meie toodete hinna osas võrrelda konkurentide odavate sarjadega, nagu Valla või Laada," ütles Jalas, kelle sõnul on väikesel lihatööstusel suurte ees ka teatavad eelised. ?Saame lubada rohkem eritooteid, meie jaoks on ka 100 kg toodangut tootmist väärt.?

Vastse-Kuuste Lihatööstus kuulub Urmas Jürgensoni sõnul ühte suurusjärku näiteks tänavu 40 miljonit krooni tootmisse ja euronõuete täitmisse investeeriva Nõo Lihatööstuse ja Filee Lihatööstustega. Liidergrupi ettevõtted eesotsas Rakvere Lihakombinaadi ja Valga Lihatööstusega on neist oluliselt suuremad.

Pildi alla: Vastse-Kuuste Lihatööstuse juhataja Urmas Jürgenson lubab ettevõtte uute ruumide tõttu toodangu kindlamat kvaliteeti ja laiemat sortimenti.

Hetkel kuum