16. detsember 2002 kell 8:25

Coca-Cola loobus kasumiootuste avaldamisest

Coca-Cola otsus loobuda kasumiootuste avaldamisest süvendab tõenäoliselt investorite usalduskriisi, kirjutab AFX.

Coca-Cola on esimese Dow Jonesi tööstuskeskmisse kuuluv firma, kes on viimastel aastatel loobunud kvartali- ja aastaootuste avaldamisest. Investorite pimedusse jätmise põhjuseks toodi ettearvamatud rahvusvahelised sotsiaal-, poliitilised ja äritingimused.

UBS Warburg tarbekaupade analüütik Caroline Levy ütles: 'Me usume, et poliitika muutus on põhjustatud hindamatutest geopoliitilistest ja majandusolukorra riskidest tänapäevases maailmas.' 75% firma kasumist tuleb väljastpoolt USAd.

Global Partners Securities aktsiastrateeg Peter Cardillo ütles, et USA firmadel pole kohustust avaldada tulevikuootusi. Paljud väiksemad firmad pole kunagi avaldanud prognoose.

Sellise info pakkumine on USA suurfirmade poolt kujunenud 1990ndatel aastate tõusva aktsiaturu ajal standardiks.

Cardillo arvates on Coca-Cola selline käitumine samm tagasi. Igal juhul pole see positiivne. Wall Street vaatab seda otsust ja hakkab ilmselt uurima, kas firmal on ees probleemid, millest ei taheta rääkida.

First Call/Thomson Financial analüüsifirma direktori Chuck Hilli sõnul on selline investorsuhete uudis negatiivne, kuna hiljutised firmaskandaalid on muutnud investorid kahtlustavaks majandustulemustest teatamise praktika muutumise suhtes.

Hilli sõnul viib see samm aktsiaanalüütikud seniste sagedaste kvartaliootuste muutmise asemel firma tõsisema analüüsimiseni ja küsimuste esitamiseni firma pikemajalise tervise kohta.

'Probleem on selles, et firmad annavad analüütikutele infot, soovides esitada turu ootustele vastavaid ootusi,' ütles Hill.

Vajadus ootusi täita on viinud sellised firmade nagu Enroni ja WorldComi teeseldud tehinguteni ja väärmuljeni, nagu oleksid need firmad ootusi täitnud.

Coca-Cola aktsia <GR#US.KO> langes reedel USAs 0,04% 45,85 dollarile.

Hetkel kuum