Venemaa poliitikud ootavad märtsikuistelt valimistelt Keskerakonna võitu, kuna eeldavad, et siis paranevad kahe maa vahelised suhted.
?Praegu võib seda pidada puhtaks spekulatsiooniks,? ütles Eesti suursaadik Venemaal Karin Jaani Eesti Päevalehele. ?Kuid mulle on mitmel tasemel Vene poliitikud ja ametiisikud öelnud, et on teinud panuse Keskerakonnale ja loodavad, et Eesti ja Venemaa suhted oluliselt paranevad, kui Keskerakond tuleb võimule.?
Keskerakonna infojuhi Evelyn Sepa sõnul ei saa partei otseselt sellisest tunnustusest rõõmu tunda, sest Keskerakond ajab valitsuses ja Riigikogus välispoliitikat ühe koalitsioonipartnerina. Parteina Keskerakond tema sõnul oma poliitikat ei aja ning Venemaaga leppeid sõlminud ei ole.
?Muidugi on ka inimestel isiklikke kontakte ja eks kõik aitavad kaasa,? märkis Sepp. ?Kui tegemist on ühe valitsuskoalitsiooni osaga, kes on protsesse suutnud mõjutada positiivselt, siis on muidugi hea meel.?
Artikkel jätkub pärast reklaami
Nädala lõpus sõidab majandus- ja kommunikatsiooniminister Liina Tõnisson koos Eesti ärimeeste delegatsiooniga Venemaale. Sellelt visiidilt on oodatud ka Venemaa 1995. aastal kehtestatud topelttollide kaotamist.
Eilseni ei olnud Venemaa teatanud oma valmisolekust aastate eest algatatud lepingu tekst heaks kiita.
Jaani sõnul on majandusministeeriumilt tulnud teavet, et Tõnisson kohtub Moskvas Venemaa asepeaministri Valentina Matvijenkoga, kuigi algul seda plaanis ei olnud.
Majandusminister Liina Tõnissoni sellenädalase Moskva-visiidi tase näitab, et Venemaa on valinud oma peapartneriks Eestis Keskerakonna, kaugenedes ka Reformierakonnast ja loobudes siinsete vene parteide toetamisest, kirjutab Postimees.
Välisministeeriumi diplomaadid ei mäleta, et mõnele Eesti ministrile oleks varem Venemaal korraldatud ridamisi nii kõrgetasemelisi kohtumisi, kui Eesti-Vene ettevõtjate ümarlauale sõitvale Tõnissonile.