Ülo Toomsalu • 31. märts 2003 kell 5:13

EPL: Arvutirikke tõttu jäid imikud abita

Üle poolesaja Tallinna vastsündinu ootas üle nädala perearsti visiiti, kuid arvutisüsteemi rikke tõttu ei teadnud meedikud hoolealuste lisandumisest.

Ligi kahe nädala jooksul ei saanud perearstid kätte teateid vähemalt 60 Pelgulinnas sündinud imiku kohta, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Tervishoiuosakonna käskkirja järgi hakkas haigla perearstidele meiliga laste sünnist teatama, aga pärast selgus, et linnavalitsuse arvutiserveri vea tõttu asi ei toimi,? ütles Pelgulinna haigla vastsündinute osakonna juhataja Kai-Elna Allik.

?Meie arvestuse järgi oli kõik saadetud, me ei teadnudki sellest, kuni üks lapsevanem küsis, miks tema last pole vaatama tuldud,? lausus Allik.

Üks tundmatuks jääda soovinud Tallinna perearst ei saanud teada, et tema piirkonnas on 17. märtsil sündinud uus hoolealune, sest haigla e-kiri ei jõudnud kohale.

?Imiku ema ootas mind koju ja helistas ise, ta oli mind terve nädala oodanud,? ütles perearst. ?Ema oli loomulikult alguses pahane, sest esimene laps, ja ema vajab nõustamist ja imik ülevaatamist.?

Nüüd on laps läbi vaadatud ja temaga on kõik korras.

Varem, kui laps haiglast ära saadeti, helistas perearstile lastearst või õde.

?Mina arvan, et info liikumine oleks kõige adekvaatsem telefoni teel, siis on ikka kindel, et teave on kätte saadud ja laps on koju läinud,? lisas perearst.

Tallinna linnavalitsuse tervishoiuosakonna juhataja Ene Tombergi sõnul katsetas linn elektroonilist andmebaasi, mille kaudu saaksid perearstid teada, et nende piirkonda on sündinud laps, keda tuleks lähiajal vaatama minna.

Aprilli algusest hakatakse tema sõnul teatama sellest e-postiga, seni tehti seda telefoni teel.

?Midagi pole rääkida, e-mail lihtsalt ei läinud läbi,? kommenteeris Tomberg tehilist riket. Tema sõnul ei saa siiski kellelegi etteheiteid teha.

Hetkel kuum