Inge Rumessen • 8. aprill 2003 kell 12:27

Esmar sulgeb homsest Concordia koolihoone

Concordia koolihoone omanik AS Esmar teatas, et sulgeb seoses üürilepingu lõppemisega ning uute lubaduste mittetäitmise tõttu homsest koolihoone.

Esmarit esindava advokaadi Jüri Leppiku sõnul kadus lootus suhte normaalseks jätkamiseks või uuendamiseks eile, mil Parex Pank teatas oma loobumisest ülikool osta. ?Tänaseks on silmapiir reaalsetest pakkujatest tühi ning edasise venitamisega saavad võlad ja probleemid ainult kasvada,? lausus Leppik.

?Hoone omanikuna oleme võimaldanud, Concordia Ülikooli õppejõududel ja üliõpilastel maja kasutada tervelt viimased poolteist kuud, kuid vastu saanud ainult katteta jäänud lubadusi. Veelgi enam ? otsisime Concordiale ka ise võimalikke rahastajaid,? tähendas Leppik.

Concordia võlg hoone haldusfirma ületab kahte miljonit krooni, mis peale rendiraha sisaldab ka makseid elektri ja kommunaalteenuste eest. Samas on haldusettevõte ise kommunaalkulude eest jooksvalt oma hankijatele tasunud.

?Täna teavitame oma otsusest ka kooli juhtkonda ja mittetulundusühingut. Tuleb kõigiti hinnata ülikoolis moodustunud nn initsiatiivgrupi tegevust, kuid olukord, kus vanad võlad ainult kasvavad ning elektri kasutamise eest klapitakse hommikul raha kokku, ei saa kesta igavesti,? ütles Leppik.

?Mis hoonest endast aga edasi saab on täna veel lahti,? märkis Leppik.

Esmar on Viimsis üks suurim kinnisvaraomanik ? endise Kirovi kalurikolhoosi erastanud ettevõttele kuuluvad lisaks nn Viimsi keskuse hoonetele Kaluri teel Viimsi lasteaed, Viimsi keskkool, lao- ja tootmishooned Suur-Sõjamäel ja Viimsis. Lisaks omab Esmar büroohooneid Pärnu maanteel ja Liivalaia tänavas Hansapanga peakontori kõrval.

Hetkel kuum