26. mai 2003 kell 16:22

SAPARD toetab kaevude ja teede rajamist alevikesse

Kui siiani toetati investeeringuid küladesse, siis nüüdsest saavad toetust ka kaevud ja teed, mis tulevad alevikku või alevisse.

Toetatakse investeeringuid elektrivarustusvõrku, juurdepääsuteedesse, veevarustusse ja kanalisatsiooni ning telefoni- ja internetisidesse, teatas Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA).

PRIA toetuste osakonna juhataja Tõnis Erm julgustab ettevõtjaid seda toetust küsima. 'Kui on soov saada uus kaev või sissesõidutee korda, siis ei maksa paberimajandust peljata,' ütles Erm. 'Ettevõtja võib lasta SAPARDi projekti koostada vastava koolituse läbinud nõustajal. Tänavuse muudatusena on võimalik SAPARDi toetusena tagasi saada ka pool taotluse koostamiseks makstud summast.' Toetuse saamise juhendmaterjali ja blanketid saab PRIA piirkondlikest büroodest või <#internetileheküljelt=http://www.agri.ee/SAPARD>.

SAPARDi toetust antakse kuni 50% investeeringu käibemaksuta maksumusest. Muudatuseks on see, et elektrivarustusvõrkude, juurdepääsuteede ja telekommunikatsiooni investeeringute korral, mis ei võimalda olulist tulu saada ja mille puhul on investeeringuobjekt vajalik ka teistele maapiirkonnas asuvatele isikutele, võib toetust saada kõrgendatud määra ulatuses ehk kuni 75% investeeringuobjekti maksumusest. Maksimaalne toetus ühe ettevõtja kohta on kuni 782 330 krooni aastas.

SAPARD toetab ka põllumajandustootmise ja maapiirkonnas alternatiivse majandustegevuse arendamise investeeringuid. Praeguseks on laekunud ligi 600 taotlust. SAPARDi vastuvõtt kestab PRIA piirkondlikes büroodes 26. septembrini.

Hetkel kuum