11. august 2003 kell 12:06

Rootsi peaminister pooldab tööjõu sisserännet

Need, kes tahavad Euroopa Liitu ja Rootsi tulla ja seal töötada, peavad saama seda teha, ütleb Rootsi peaminister Göran Persson.

?Kui me ei ole valmis avama oma piire uuele tööjõule, võime üsna varsti olla olukorras, kus majanduskasv inflatsiooni ja range rahapoliitika survel kiiresti soikub. Et nii ei läheks, peame suurendama oma võimalikku kasvupotentsiaali ning parim viis seda teha on lubada neil, kes oma panuse tahavad anda ja Euroopas töötada, seda teha,? kirjutab Persson läinud nädalal ilmunud artiklis väljaandes Progressive Politics.

Persson tahab muuta kogu Euroopa suhtumist immigratsiooni ning kutsub üles leidma inspiratsiooni Atlandi ookeani teiselt kaldalt. ?Nii USA-l kui Kanadal on immigratsiooni osas Euroopast hoopis erinev suhtumine. Ja oma majanduse arengus on nad olnud Euroopast palju edukamad,? kirjutab Persson.

Tore, et Persson on hakanud asjast aru saama, kirjutab majandusleht Dagens Industri oma kommentaaris. Siiani on sotsiaaldemokraadid öelnud, et on valmis tööjõu sisserännet aktsepteerima vaid siis, kui kõik juba Rootsis elavad immigrandid on tööd leidnud. See tähendab mitte kunagi, kirjutab leht. Kevadel tuli valitsusel alla vanduda parmpoolsetele ja rohelistele, kes ei toetanud valitsuse kõhklevat joont. Parlamendi otsuseks jäi asuda välja töötama sisserännet korraldavat reeglistikku.

Hetkel kuum