ÄP fototoimetus • 22. oktoober 2003 kell 22:00

Metsavargad jäävad metsamasinateta

- 9. oktoobril võttis politsei kuriteo asitõendina hoiule metsaveoki Volvo F12. Ida-Virumaa keskkonnainspektorid pidasid Jõhvis puidu vastuvõtupunktis kinni ümarmetsamaterjali vedava metsaveoki VOLVO F12. Puidukoormale kaasa antud veoselehel oli märgitud selle päritolukohaks Kaidma külas kinnistu, mille kohta teadsid inspektorid, et see on juba ammu lagedaks raiutud, mistõttu ei saa värskelt raiutud puit sealt pärineda. Koos politseiga selgitati välja, et veoautos olnud puit pärineb hoopis Illuka valla Sootaga külast riigile kuuluvast raieküpsest metsast. Vargad olid raiunud 25 tm puitu, millest 9 tm on tagasi saadud. Politsei võttis kuriteo asitõendina hoiule metsaveoki Volvo F12 ja alustas varguse edasiseks uurimiseks kriminaalasja.

- 19. septembril võttis keskkonnainspektsioon asitõendina hoiule metsalangetusmasina PONSSE ja väljaveotraktori VALMET 860. Inspektorid peatasid koostöös politseiga metsavarguse Lääne-Virumaal Rakke vallas ning võtsid ebaseadusliku metsaraie asitõendina hoiule kaks metsatöömasinat. Keskkonnainspektorid tuvastasid, et Rakke vallas riigi omandis olevas metsas on toime pandud ebaseaduslik raie. Raie tegemisel kasutatud metsalangetusmasin PONSSE oli varguse avastamise hetkel treilerile paigutatud ja valmis lahkuma. Koostöös politseiga peatati ebaseaduslik tegevus ning metsalangetusmasin toimetati asitõendina hoiule. Raiekohast leiti ka metsamaterjali väljaveomasin VALMET 860, mis samuti asitõendina sündmuskohalt ära viidi. Esialgsel hinnangul on metsast raiutud ligi 500 tm puitu, millest vargad on jõudnud ära viia 100 tm. Lääne-Viru politseiprefektuur alustas varguse uurimiseks kriminaalasja.

- 26. augustil võttis keskkonnainspektsioon kuriteo asitõendina hoiule metsalangetusmasina Timberjack, mida kasutati Võrumaal Haanja vallas toime pandud ebaseadusliku raie käigus.

Allikas: keskkonnainspektsioon

Autor: ÄP

Hetkel kuum