Ülo Toomsalu • 30. oktoober 2003 kell 6:02

PM: Tallinn on sunnitud oma vara müügiga kiirustama

Eelarvega nulli jäämiseks peab Tallinn eelseisva kahe kuuga müüma peaaegu sama summa eest linnavara, kui on müüdud aasta algusest saadik.

Üleeilseks oli Tallinn sel aastal maha müünud 166 miljoni krooni eest vara. Uue lisaeelarve järgi, mille linnavalitsus otsustas eile volikogule saata, tuleb kahe kuuga juurde saada vähemalt 147 miljonit, kirjutab Postimees.

Varasemate arvestuste järgi lootis Tallinn sel aastal linnavara müügist kokku saada veel poole võrra rohkem raha ehk 506 miljonit krooni.

Linnapea kohusetäitja abilinnapea Toomas Vitsut avaldas lootust, et hoolimata napivõitu ajast õnnestub uus müügiplaan täita.

Vitsut kinnitas, et praegu on müügis või peatselt müüki minemas 700 miljoni krooni eest linnavara. Kõige kallim müügis olev objekt, mille esimese müümiskatse nurjumine tõigi oktoobri alguses päevakorda negatiivse lisaeelarve, on 150 miljoni kroonise alghinnaga linnahall.

Kuniks linnahall uue omaniku leiab, kavatseb linn võtta ka 150 miljonit krooni laenu arvelduskrediidina.

See tähendab, et linn hakkab krediiti otsast kasutama ja jätab siis pooleli, kui linnahall õnnestub maha müüa, nii et kogu summa ei pruugi käiku minna, selgitas Vitsut.

Linnavolikogu opositsioonilise Res Publica fraktsiooni esimees Kaupo Reede hindas, et praegune linnavara müük käib selgelt kiirkorras ja müüdava vara alghinnad võiks kohati kõrgemad olla.

Reede tõi näiteks, et AS Signaal pandi äsja müüki 33miljonise alghinnaga, samas kui mullu üle 10 miljoni krooni kasumit saanud ettevõtte puhul võiks see olla 50 miljonit.

Hetkel kuum