Ülo Toomsalu • 14. november 2003 kell 6:12

Põhjarannik: Peipsi ääres on oodata suurt ehitusbuumi

Lähitulevikus kerkib Peipsi põhjarannikule vähemalt neli uusasulat, kuhu ehitatakse üle saja suvila ja eramu.

OÜ Eravera Grupp algatas detailplaneeringu 5,1 ja 7,95 hektari suurustel kinnistutel, mis asuvad Kauksi-Kuru ümbersõidutee ääres järvest umbes 300 meetri kaugusel. Kinnistud jagatakse viiekümneks krundiks, mida firma pakub müügiks hinnaga 20 krooni ruutmeeter, kirjutab Põhjarannik.

Iisaku vallavanema Avo Kiire sõnul ei saa dikteerida, kas kruntidele ehitatakse peale suvilad või elamud, kuid krundi minimaalse suuruse kirjutas vald ette - selleks on 1500 ruutmeetrit.

«Me ei taha maatingimustes selliseid pisikesi krunte, nagu olid nõukogude ajal tüüpilised suvilakrundid,» väitis Kiir. «Muidugi, mida rohkem uusasumitesse püsielanikke tuleb, seda parem vallale.»

Nimetatud kinnistute lähedal, Kauksi külas, on alustatud veel ühe kinnistu detailplaneeringut. Kinnistu suurus on kaheksa hektarit ja osa sellest plaanitakse samuti elamukruntideks jagada.

«Kauksi ja Kuru vahel on selliseid eramaatükke veel, mida omanikud tahavad arvatavasti tulevikus kruntideks jagada. Nii et mõne aasta pärast võib selles piirkonnas olla üsna tihe asustus ja ühel hetkel võib päevakorda tõusta ka sinna lasteaia rajamine,» rääkis Kiir.

Suures huvis Peipsi piirkonna vastu pole Kiire arvates midagi üllatavat: «Koht on looduslikult tõesti kaunis ja mul endalgi poleks midagi sealkandis elamise vastu.»

Eravera Grupp müüb kahel maa-alal elamukrunte ka Alajõe vallas Remniku külas. Uusasumi detailplaneering on Alajõe vallavolikogus kinnitatud ja 56 krunti juba mõnda aega müügis. Krundid on suuruses 829-2820 ruutmeetrit.

Hetkel kuum