Hoolimata mõnedest küsitavustest vastavad Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti riigihanked seadusele ja linnavalitsus ei anna asja uurimiseks politseile üle.
Tallinna linnasekretär Toomas Sepp ütles täna linnavalitsuse pressikonverentsil, et nii linna sisekontroll kui ka riigihangete amet on seisukohal, et sotsiaal- ja tervishoiuamet pole rikkunud hankeid korraldades seadust.
'Meie sisekontrolli, kes oli auditeerinud sotsiaalameti vastavat valdkonda, järeldused langesid ühte meile riigihangete ametist saadetud vastusega,' ütles Sepp. Ta lisas samas, et kuigi seadust pole rikutud, jäid kontrollijatel üles küll mõned küsimused - riigihangete amet viitas küsimusele, kas selline pakkumismenetluste paljusus oli otstarbekas. Samuti on küsitav see, kas ühe firma kasutamine on majanduslikult põhjendatud.
Sotsiaal- ja tervishoiuameti tegevust kureeriv abilinnapea Anders Tsahkna tahtis varem ameti riigihangete korraldamise anda uurida politseile. Praegusel hetkel pole see enam päevakorras, Sepa sõnul tegeleb asjaga veel linnavolikogu revisjonikomisjon.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Linnapea Edgar Savisaar ütles, et sel esmaspäeval olid sotsiaalameti hanked jutuks linnavalituse kabinetiistungil. Seal tehti selle teemaga tegelemine ülesandeks Toomas Sepale, kes ei kuulu poliitikutest koosneva linnavalituse koosseisu.
Esmaspäevane Äripäev kirjutas, kuidas Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti keskerakondlasest juhataja Vahur Keldrima suunab ehitushangete raha enda või erakonnaga seotud firmadele. Näiteks oli pidevalt linnalt tööd saav Deena Ehitus pakkunud teenust Keldrima 15-aastase poja maja vundamendi ehitamiseks. Teine näide oli ehitusfirma R.T.S Grupp, mille omanik on keskerakondlasest linnavolikogu liige ja korrakaitsekomisjoni esimees Richard Sikk. R.T.S Grupp ehitab Paljassaarde kodutute varjupaika, objekt on jagatud kaheks osaks, vältimaks avaliku riigihanke korraldamise nõuet.