Inno Tähismaa • 22. jaanuar 2004 kell 8:18

FT: eestlane võib saada Rootsi peaministriks

Pär Nuder võib saada Göran Perssoni järel Rootsi järgmiseks peaministriks, kirjutab üleeilne Financial Times.

Pär Nuder on Eesti päritolu.

FT kirjutab, et enne surma oli Perssoni ameti arvatav jätkaja Anna Lindh. Praegu peetakse Perssoni parteis, sotsiaaldemokraatlikus erakonnas tema järeltulijaks Margot Wallströmi, nahkjakki kandvat Euroopa Liidu keskkonnavolinikku. Ent Perssoni soosik pole Wallström, keda peaminister ei maininud kordagi kui oma ameti jätkajat hiljutises raadiointervjuus.

Isa poolt eestlane Pär Nuder (40) on Göran Perssoni koordinatsiooniministri ametis ehk sisuliselt peaministri kantselei ülemana töötanud 1997. aastast. Tema eestlasest isa sattus Rootsi seitsmeaastasena ning kasvas üles rootslastest kasuvanemate juures. Pär ise on Eestis käinud kolm-neli korda ning oskab eesti keeles ainult üht sõna: terviseks!

Rootsis peetakse Nuderit peaminister Perssoni paremaks käeks ja peamiseks nõuandjaks välisküsimustes. ?Periooditi olen kaunis palju tegelenud Läänemere-poliitikaga,? rääkis Nuder paar aastat tagasi Stockholmi Eesti Päevalehele antud usutluses. ?Eesmärgiks oli kõigi Läänemeremaade õiguskaitseorganite ülesehitamine.?

Rootsi välisminister on lätlane Laila Freivalds, kes sai ametisse pärast Anna Lindhi mõrva.

Hetkel kuum