EPL: Bussipilet kevadest kallimaks

30. jaanuar 2004, 08:21

Bussifirmad tõstavad kevadel järsult piletihindu, põhjendades seda euroliitu astumisel kasvavate kuludega.

Praeguseks on konkreetsed plaanid hindade tõstmiseks tehtud Taistol ? alates veebruarist hakkab Tallinna?Tartu sõidu pilet senise 50 krooni asemel maksma 80 krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Lisaks kütuse ja kindlustuse hinnatõusule kasvavad ka investeeringuvajadused busside ohutuse ja mugavuse tõstmiseks,? põhjendas hinnatõusu ASi Taisto Liinid juhataja Väino Moor.

Moori sõnul vahetab Taisto osas bussides vanad istmed ja aknaklaasid uute vastu, lisaks paigaldatakse bussidesse tualettruumid ja televiisorid. Turvalisuse huvides muretseb firma bussidele talvekummid.

Veebruarist tõusevad hinnad samas suurusjärgus kõigil 11 Taisto ekspressliinil, tavaliinide hinnatõusu täpset aega ja mahtu ei ole firma veel paika pannud.

Kõige selgemalt sunnib transpordifirmasid piletihindu tõstma euroliidu tulekuga kütusehinnale lisanduv 1,3kroonine aktsiisimaks ja liikluskindlustuse 3,5kordne kallinemine.

Sebe ei ole hinnatõusu suurust ja aega veel määranud, kuid firma tegevdirektor ja juhatuse esimees Riivo Seppar kinnitas, et ettevalmistused selleks käivad.

Hindu tõstab firma ilmselt pärast Euroopa Liiduga ühinemist. ?Sebe ootab ära, kui tegelikud kulud on selged. Nende baasil arvutatakse välja uued piletihinnad,? selgitas Seppar.

?Hinnatõus on möödapääsmatu, sest diislikütuse aktsiisimaks tõuseb ELiga liitumisel 1,3 krooni,? kinnitas Pärnu ATP juhatuse esimees Andrus Kärpuk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing