Eesti Posti finantsjuht sai preemiat tavatöö eest

Kristina Traks 04. veebruar 2004, 00:00

Riigikontrolli auditist nähtub, et Eesti Posti finantsdirektor ja juhatuse liige Reet Rohtla sai 2002. aastal nelja kuu jooksul preemiat seitsme kuupalga ulatuses. Kokku sai Rohtla selle aja jooksul preemiad 206 005 krooni, 2002. aastal kokku aga umbes 300 000 krooni, kuna ka aasta lõpus sai ta kahe kuupalga (kuupalk oli tal siis 49 000 kr) ulatuses nn aastapreemiat. 2001. aastal teenis Rohtla lisatasusid kokku 265 000 krooni lisaks põhipalgale.

Näiteks sai Rohtla kaks kuupalka 2002. aastal bilansi õigeaegse ja kvaliteetse koostamise eest. Kolm nädalat hiljem tuli kuupalga ulatuses preemiat Eesti Posti töötajate suvepäevade ladusa läbiviimise eest. Samal päeval tuli teinegi preemia ? seoses postiseaduse alusel Eesti Posti tegevusloa vormistamiseks ette nähtud materjalide koostamisega: 1,5 kuupalka. Päev hiljem sai Rohtla jälle kuupalga suuruse preemia, sedapuhku Eesti Posti 2002. aasta I poolaasta heade tulemuste eest.

Mõned nädalad hiljem sai Rohtla preemiat 10 000 krooni märkimisväärse panuse eest Eesti Posti arendamisel. Kolm päeva hiljem sai ta kuupalga selle eest, et viis läbi Eesti Posti kutsemeisterlikkuse võistluse. Päev hiljem tegi Eesti Posti juhatuse esimees taas käskkirja finantsdirektori premeerimiseks, märkides jälle finantsdirektori silmapaistvaid teeneid ettevõtte arendamisel ? preemiaks kuupalk.

Preemiad määras tolleaegne Eesti Posti juhatuse esimees Tarmo-Jaan Tõeleid, kes pärast pensionile siirdumist on ettevõttes nõunik. Rohtla töötab siiani Eesti Postis finantstalituse juhina.

Tarmo-Jaan Tõeleid ütles eile, et premeerimine oli sel ajal palgapoliitika peamine hoob ? palk oli siis väike. ?Suvepäevade korraldustoimkond sai igal aastal preemiat, see oli tohutu töö, millega nad tegelesid töö kõrvalt,? põhjendas Tõeleid preemia maksmise ajendeid. Tema sõnul on riigikontrolli audit tendentslik, kuna preemiaid sai Rohtla finantsjuhina, mitte juhatuse liikmena. Rohtlal oli kaks lepingut: finantsjuhi tööleping ja juhatuse liikme teenistusleping.

?Minul on väga raske anda hinnanguid enda tööle,? ütles eile Reet Rohtla. ?Samas rõhutan, et tehtud töö eest premeeriti ka teisi Eesti Posti töötajaid.?

Rohtla sõnade kinnituseks on fakt, et bilansi õigeaegse esitamise eest premeeriti 2002. aasta suvel kokku 42 Eesti Posti raamatupidamistöötajat.

Mitmesuguseid lisatasusid saavad ka teised riigiettevõtete juhatuse liikmed. Näiteks ASi Eesti Viljasalv juhatuse esimehe esinduskulud kompenseeritakse vastavalt esitatavatele kuludokumentidele, limiiti pole määratud.

Eesti Energia juhatuse liikmetel on õigus kasutada teenistusülesannete täitmisel esinduskuludena iga kuu 5000?25 000 krooni. Kulud hüvitatakse aruannete alusel.

Eesti Põlevkivi juhatuse esimehel Mati Jostovil on õigus teenistusülesannete täitmisel esinduskuludena kasutada iga kuu 25 000 krooni, mis hüvitatakse aruannete alusel.

Eesti Põlevkivi ja Werol Tehaste juhatuse esimehe lepingud sisaldasid eluasemelaenude katmise punkti.

Saarte Liinide nõukogul on õigus juhatuse liikmetele igakuist listasu määrata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. December 2011, 07:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing