PM: Kavandatav tööstuspark looks Tartusse hulganisti uusi töökohti

05. veebruar 2004, 08:33

Tartul on plaanis luua tööstuspark, mis annaks ettevõtetele vajaliku laienemispinna ning tooks linna uusi maksumaksjaid.

Praegu on koostamisel projekt, milles hinnatakse tööstuspargi rajamise otstarbekust Tartu vangla kõrval asuvale krundile, kirjutab Tartu Postimees.

Projekti koordinaator, abilinnapea Sven Illing rääkis, et sageli on tulnud ette olukordi, kus ettevõte sooviks oma tootmispinda laiendada, kuid vajaliku maa puudumisel on laiendamine soiku jäänud.

«Kõige suurem probleem on sobiv krunt,» rääkis Illing. «Selgub, et Tartus ei olegi enam selliseid kohti.»

Tööstuspark säästaks ettevõtteid detailplaneeringu tegemisest, samuti rajaks linn omal jõul vajalikud tehnovõrgud.

«Esimese asjana küsivad investorid, kui ruttu oleks võimalik tehas püsti panna,» sõnas Illing. «Tööstuspark olekski piirkond, kus on ettevalmistatud maa ja kus võib kohe ehitama hakata.»

Et Turu 48 krunt on reformimata riigimaa, võtab asjaajamine Illingu sõnul aega. Läinud nädalal sai aga linnapea Andrus Ansip maa-ametiga kohtumisel kinnitust, et riigil ei ole selle maaga midagi teha, seega oleks krundi taotlemine linna omandusse oodatust lihtsam.

«Sellesse maasse tuleb aga palju investeerida, et seda kasutuskõlblikuks muuta,» nentis Illing.

Autotööstusettevõtte Tarmetec juhataja Toomas Lepa sõnul oleks nende firmal hädasti vaja laieneda, kuid siiani pole leitud selleks sobivat krunti.

Turu tänavasse plaanitavasse parki Tarmetec Lepa sõnul ei sobiks, sest maa on seal soine ja hooneid, millesse paigutatakse 50-60 tonni kaaluvad tööpingid, on soisele pinnasele kulukas ehitada. Samas tõdes Lepp, et paljude teiste tööstusettevõtete jaoks oleks Turu tänava krunt kahtlemata väga hea võimalus.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing