Eesti Energia lubab inimlikumaks muutumist

Villy Paimets 16. veebruar 2004, 00:00

Klientidele planeeritud soodustusteks on hüvitis elektri katkestusaja ületamise eest ja hinnasoodustus nimipingest üle 15 protsendi madalama pinge esinemisel pikkadel madalpingeliinidel.

Pingeprobleeme on Eesti Energia hinnangul umbes 23 000 tarbijal.

Eesti Energia juhatuse esimees Gunnar Okk ütles reedesel pressikonverentsil, et eelmiste hinnatõusude aegu on sotsiaalsetel põhjustel väiketarbijaid soositud ja suurtarbijad on seni nende kulud kinni maksnud, kuid selline olukord ei saa lõpmatuseni kesta.

Eesti Energia nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa ütles, et poliitilisel tasandil on elektrienergia hind ületähtsustatud. ?Hinnad meie ümber tõusevad kogu aeg,? lisas Sõõrumaa.

?Aga vaatame absoluutväärtusi ? mõnel perekonnal võib elektri hind protsentuaalselt väga palju kasvada, kuid rahaliselt ei tule hinnatõus nii suur,? ütles Okk. Ehk, kui 10kroonine arve kasvab 20 kroonile, siis on hinnatõus 100%, kuigi hind tõusis ainult 10 krooni.

Teenindusdirektor Marko Allikson ütles, et senine kuutasu sisuliselt kaob, selle asemele tuleb võrguühenduse kasutamise tasu ning see tuuakse arvel omaette real välja.

?Kindlasti jätame kliendile valikuvõimalused alles, näiteks elektriga kütjad saavad endiselt oma hinnapaketi, samuti jääb muutmata öö- ja päevatariifi suhe,? ütles Allikson.

Gunnar Okk ütles, et investeerimisprogrammi valmistati ette kolm aastat, Eesti Energia tellis Tallinna Tehnikaülikoolilt energeetika arengukava aastani 2030, töögruppi kuulus 24 tippspetsialisti. ?TTÜ esitas juhatusele seitse võimalikku arengukava, meie omakorda esitasime nõukogule neli varianti ja nõukogu valis ühe välja,? lisas Okk.

Eesti Energia saab kavandatava, keskmiselt 15protsendilise, hinnatõusuga aastas 650 miljonit lisakrooni.

Kui kauaks uus hinnakiri seekord kehtima jääb, sõltub ettevõtte pressiesindaja Riina Vändre sõnul energiaturu inspektsioonist ja tururegulatsiooni võimalikest muutustest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing