EPL: Soome laevapilet kallineb

19. veebruar 2004, 08:09

Tax-free kaubanduse kadumine Soome ja Eesti vahet sõitvatelt laevadelt sunnib laevafirmasid kergitama piletihindu kuni kolmandiku võrra.

?Meie tõstame laevapileti hinda kindlasti, kuna muud ei jää meil lihtsalt üle. See on vältimatu,? kommenteeris ASi Tallink Grupp juhatuse liige Kalev Järvelill tax-free kadumisega seotud mõjusid ettevõttele.

Hinnatõus puudutab Järvelille sõnul eeskätt Tallinna-Helsingi laevaliine, kirjutab Eesti Päevaleht.

Seda, kui palju võivad hinnad selle aasta jooksul kallineda, ei osanud Järvelill täpselt öelda. ?Suurusjärk võib esialgu suvel ulatuda kuni 30 protsendini. Mis edasi saab, sõltub sellest, kuidas reisijad käituma hakkavad,? sõnas ta.

Seni on Järvelille sõnul laevapileti hinda hoitud madalal just tänu tax-free?le. Tallinki juhatuse liikme hinnangul ei puuduta kallinemine seetõttu üksnes nende ettevõtet.

Kohe 1. maist, Eesti Euroopa Liiduga ühinemise kuupäevast, Tallink oma hindu ei muuda.

Silja Line Eesti juht Meelis Laido tõdes, et ka nemad tõstavad mõnevõrra Soome ja Eesti vaheliste liinide piletihindu.

?Mõne pileti hind tõuseb näiteks 13 protsenti. Kui aga võtta kõik hinnad kokku, siis jääb keskmine hinnatõus 10 protsendi piiresse,? lausus Laido. Kallinemine puudutab tema kinnitusel ainult Silja Line?i Soome liine.

Läinud aastal reisis üle Soome lahe umbes pool miljonit inimest vähem kui 2002. aastal. See on suurim langus Helsingi-Tallinna vahelise laevaliikluse ajaloos pärast 1990. aastate algust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing