EPL:Algamas võitlus euroliidu tipp-ametikohtade pärast

20. veebruar 2004, 07:54

Paralleelselt sellega, kui Euroopa Komisjon kinnitas kolmapäeval volinikukandidaadid ja nende töökohad, algas ametlikult ka madalamate kohtade jagamine.

Komisjoni otsusega jagavad uued liikmed algul kaheksa positsiooni ELi hierarhia tipmisel teenistusastmel A1. Tasemel A2 on 21 kohta ja nn keskastme juhte astmetel A3 ja A4 oodatakse uutest liikmesriikidest enam kui 80 inimest. Kohad on kavas täita sügiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eestile on mitteametlikult lubatud üks A2 positsioon ja kuus kohta keskastmel.

Kõige kõrgema, A1 teenistus- astme osas on aga kõik lahtine, sest neid on komisjonis ja muudes struktuurides kümne uue liikmesriigi jaoks kõigest kaheksa.

Komisjoni haldusreformiga tegeleva pressiesindaja Eric Mameri sõnul on tippametnike positsioonide vähesus põhjustatud eelarvepiirangutest. Tema sõnul pakkusid liikmesriigid algul laeks viis kohta, kuid sisemiste ümberkorralduste arvel leidis komisjon juurde veel kolm. Kaugemas perspektiivis on siiski kavas tagada kõigi uute liikmesriikide võrdne kohtlemine.

Eesti on rahvaarvult uute liikmesriikide seas Küprose ja Malta ees kaheksas ning võib oletada, et A1 teenistusastme saamine pole Eestile tagatud.

Eelmises laienemisvoorus 1995. aastal said nii Soome, Rootsi kui ka Austria automaatselt ühe A1 positsiooni

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing