Venemaa valmiv metsaseadus toob olulised muutused

20. veebruar 2004, 10:19

Soome ning teistele välismaistele metsandusfirmadele avanevad Venemaal uued võimalused, kui Venemaa uue metsaseaduse eelnõu seaduseks saab.

Uue seaduse järgi on firmadel võimalus metsa rendile saada kuni 99 aastaks ning teatud aja möödudes ka välja osta, kui metsa on hästi hooldatud, kirjutab tänane Kauppalehti. Muutus on oluline, kuna praegu kehtiva korra järgi on metsa kasutusõiguse aluseks vaid mõne aasta pikkused lepingud, mis ei anna varustuskindlust ega erguta tegelema metsa hooldamisega.

Varustuskindluse puudumine on üks põhjus, miks näiteks Soome firmad ei ole seni Venemaale kavandanud näiteks taolises mahus suurinvesteeringuid nagu Stora Enso tselluloositehas Brasiilias (900 000 tonni aastas). On piirdutud investeeringutega sae- ja vineeritööstusse, kus riskid on väiksemad.

Kui uus seadus jõustub ja Venemaa valitsus seab eesmärgiks vähendada toorme eksporti, ergutades näiteks maksude abil kodumaise metsatööstus arendamist, on välismaistel metsanduskontsernidel põhjust oma investeerimisplaanid Venemaal ümber vaadata, kirjutab leht.

Venemaal kasvab neljandik maakera metsavarudest, kuid metsatööstuse osakaal Venemaa tööstustoodangus on kõigest 4%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing