Inno Tähismaa • 2. märts 2004 kell 9:19

Tallinna Sadama juhtkonda pürib 87 inimest

Tallinna Sadama uude, aasta lõpus alustavasse juhtkonda kandideerib kokku 87 inimest.

Uue juhtkonna valib välja sadama nõukogu. Nõukogu esimees Eero Tohver ütles, et kandideerijate nimesid ta ei avalikusta. Aga kõigist kandideerijatest umbes kolmandik tahab saada juhatuse esimeheks, ülejäänud juhatuse liikmeks. Sadam võtab tööle kolm juhatuse liiget, infrastruktuuri, klienditeeninduse ja finantsvaldkonnas. Paljud avaldused on kombineeritud, ütles Tohver. Näiteks kandideeritakse juhatuse esimehe ja siis mõnele juhatuse liikme kohale.

?Igasuguseid,? kirjeldas Tohver neid inimesi, kes kandideerivad. ?Täitsa tõsine seltskond.? Tohveri sõnul on vähe neid, kelle puhul mõelda, et miks see inimene kandideerib. Tohver lisas, et kandidaadid on sellised, kes juba kas tegelevad millegagi või sellised, eks tegelevad vahelduseks millegi muuga, näiteks nõustavad kedagi. ?CVs ei pea end keegi töötuks kirjutama,? lisas ta. Kandidaadilt eeldatigi edukat tippjuhi ja spetsialisti kogemust.

Tohver ei nõustunud ütlema, kas olemasolevad juhid ka kandideerivad.

Tohver ütles, et nõukogu teeb kandidaatidele esimese ringi peale juba sel nädalal. ?Märtsi lõpuks saame pildi ette,? kirjeldas ta asjade edasist käiku. Lõpliku otsuse teevad nõukogu liikmed ise. Kas kedagi appi võetakse, otsustatakse sel nädalal. Konkursi jaoks on nõukogu konsulteerinud personalifirmaga Mercuri Urval, seda seoses konkursi kutse ettevalmistamisega. Tohver ütles, et pakkumiste läbivaatajaks pole kavas kedagi appi võtta.

Hetkel kuum