Liis Kängsepp • 30. märts 2004 kell 12:03

Vitsut: tudengite piletihinna vahe peab katma riik

Tallinna abilinnapea Toomas Vitsuti sõnul peab tudengite hinnavahe linna ühistranspordis katma riik.

Vitsuti sõnul on linn valmis selle kompensatsiooni maksmise algusaja üle riigiga kohe läbirääkimisi alustama.

Tallinnas 1. märtsist rakendunud uue piletisüsteemi kohaselt on Tallinnas ja Harjumaal elukoha registreerinud tudengitele ja õpilastele 30-päevase ID-pileti hind 75 krooni, mujal registreeritud tudengite sõiduõigus maksab aga 165 krooni.

'Kuna viimane on odavam täiskasvanud tallinlastele kehtivast tavahinnast (200 krooni) ning Tallinn maksab igale juuniorkaardile peale 224 krooni, leiame, et mujalt pärit Tallinnas õppivate tudengite ID-piletite hinnavahe peaks katma riik,' ütles Vitsut.

Täpne riigilt vajatav summa selgub pärast ID-pileti täielikku rakendumist 2004. aasta 10. juulil, kui lõpeb enne tänavu 1. märtsi viimaste nn 'vana hinnaga' ostetud kvartalikaartide kehtivusaeg ja möödub üks kuu üksnes uute piletite kasutusele võtust.

'Kinnitan, et Tallinna linnavalitsus on valmis alustama Vabariigi Valitsusega tudengitele ühistranspordi hinnavahe kompenseerimise algustähtaja üle kohe läbirääkimisi,' laulus abilinnapea.

Õiguskantsler on oma kirjas 2004 nr 6-8/100 Tallinnale viidanud muuhulgas põhiseaduse § 28 lõikes 2 sätestatud Eesti kodaniku õigusele riigi abile vanaduse, töövõimetuse, toitjakaotuse ja puuduse korral ning põhiseaduse paragrahvile 154, mis sätestab riigi kohustused omavalitsuste ees neile pandud funktsioonide täitmisel.

'Eeldan, et Vabariigi Valitsus suhtub tõsiselt meie põhjendatud ja seaduslike nõuetesse ning asub läbirääkimistesse sama hinnaga ühistranspordi kasutamise võimaluse loomiseks kõikidele Tallinnas õppivatele tudengitele,' lausus Vitsut.

Hetkel kuum