Tallinn asub vanalinnas rendihindu tõstma

Andres Põld 02. aprill 2004, 00:00

Tallinna abilinnapea Aivar Pärna ütles, et kuna linnavara müük lõpeb ükskord ära ja et linna sissetulekud ei kahaneks, kavatsevad nad tõsiselt käsile võtta vanalinna rendipindade hinnad.

?Hind tõuseb kindlasti,? kinnitas Pärna. Tema sõnul tegutseb vanalinnas magusatel pindadel sadu asutusi, kes maksavad ebaloogiliselt väikest renti. ?Vajame kindlat ja stabiilset rendisuhet,? märkis abilinnapea.

Kesklinna vanema asetäitja Jüri Lump ütles, et rendilepinguid hakatakse üle vaatama ükshaaval ja hinna tõstmine otsustatakse igal üksikul juhul eraldi. Mingit kampaaniat hindade tõstmiseks linn ei korralda.

?Eelkõige puudutab lepingute ülevaatamine äripindade rentnikke, aga linn on seisukohal, et ka mittetulundusühingud ei peaks tegutsema äritsoonis,? lausus Lump. Neile kavatseb linn leida odavamad pinnad ja koondada nad kokku ühte kohta.

Toompeal asuva Pika Jala restorani omanik Alar Lillemägi ütles, et hinnatõus on meele ikka väga mõruks teinud. ?Hinges on pessimism. Sellise tööga polegi ma lootnud rikkaks saada, aga peret toita küll, nüüd aga tuleb mõeda, kuidas edasi,? lausus Lillemägi.

Ta lisas, et nende puhul on rendihinna tõus juba teoks saanud, aga selle suurust ei soovinud ta avalikustada.

Estonia puiesteel asuva mittetulundusühingu Avatud Eesti Fond raamatupidaja Vivika Kruusmägi ütles, et nemad linnavalitsuselt ametlikku teadet rendihinna tõusu kohta pole veel saanud, aga nad on kavandatavast hinnatõsust kuulnud.

?Praegu maksame umbes 250ruutmeetrise büroo puhul renti 30 krooni ruutmeetrist, kui hinnatõus tuleb, siis ilmselt kordades,? nentis Kruusmägi. ?Tänavune eelarve on ju kinnitatud ja arvestanud oleme senise hinnaga. Kui rent kallineb, saame senistes ruumides tegutseda veel vaid mõne kuu, siis on aastaks ette nähtud raha otsas.?

Kruusmägi kinnitusel pole 30kroonise ruutmeetri hinnaga võimalik Tallinnas bürooruume rentida.

Lumpi sõnul on jutuks olnud linnavalitsuse juurde spetsiaalse komisjoni loomine, mis hakkab rendilepinguid üle vaatama. ?Loodame, et sinna kaasatakse ka kinnisvarafirmade esindajad, kes aitaksid hinda määrata,? ütles Lump. ?Samas on ka meie rendiosakonna inimesed selleks pisavalt kompetentsed ja hinna määramisel saab aluseks võtta seniseid enampakkumisi ja erasektorite hindu.?

Tallinnale on Mündi 2/Raekoja plats 10/Saiakang 1 äriruumide eest on valmis maksma kõrgeimat hinda ? 2130 krooni ruutmeeter ? OÜ Hiiekivi.

Raekoja platsil asuvate ruumide kasutusotstarbeks nimetas firma toitlustamist. Hiiekivi OÜ peab Tallinnas kohvikuid Tristan ja Isolde ning Kehrwieder Chocolaterie & Cofee vanalinnas.

Märtsis lõppenud enampakkumisele tuli 12 soovi, keskmine pakutav rendisumma oli 1161,9 kr ruutmeetri kohta kuus, enamik pakkumisi jäi vahemikku 500?600 krooni ruutmeeter.

Linnavalitsuse korralduses on üüri alghinnana kehtestatud 350 krooni ruutmeetri kohta kuus (kokku 16 625 krooni), seega ületas parim pakkumine alghinna pea kuuekordselt.

Abilinnapea Aivar Pärna märkis pärast enampakkumist, et linnal on põhjust paljud senised kahjulikud rendilepingud üle vaadata.

Praegu kehtivad sealsamas Raekoja platsil ja kesklinnas mitmed rendilepingud, kus linn saab renditulu heal juhul vaid 50 krooni ruutmeetrilt. ?Juba 100 krooni ruutmeetrilt peetakse kõrgeks hinnaks, mis on tegelikult linnasüdames kauplemise eest ääretult väike summa,2 märkis Pärna toona.

Näiteks firma Bankend rendib Raekoja platsil ruume hinnaga 80 krooni ruutmeetri eest kuus. Ruumides tegutseb restoran Molly Malone.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:19

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing