EPL: Euroliidus reisides peab veel aastaid isikut tõendama

07. aprill 2004, 08:06

Kuigi ELi uksed avanevad Eestile juba kuu aja pärast, peavad eestlased siiski veel paar aastat Eesti piiri ületades oma isiku tõestamiseks dokumendi esitama.

Euroopas reisimisel säilivad kinnised piirid ja passikontroll, sest tehniliselt saab Eesti Schengeni viisaruumiga ühineda alles paari aasta pärast, kirjutab Eesti Päevaleht.

Piirivalveameti piiriosakonna vanemohvitseri Ago Tiku sõnul jäävad maist kehtima samasugused piirangud nagu praegu, see tähendab, et passi küsitakse vaid euroliidu välispiiril.

?Kuna nii Eesti kui ka kõigi teiste liituvate riikide piirid on kuni täieliku ühinemiseni ühtse viisaruumiga ajutiste välispiiride staatuses, siis on piiriületus endiselt võimalik ainult selleks ette nähtud ajal, kohas ning tingimustel,? ütles Tikk.

?Rõõmustava teatena võib öelda, et alates 1. maist 2004 on Eesti kodanikel lisaks passile võimalik piiri ületada ka kehtiva isikutunnistuse alusel.?

Samuti peavad ka teiste Euroopa Liidu riikide kodanikud Eestisse ja ülejäänud kümnele mais euroliiduga liituvale maale saabudes passi esitama.

Euroopa Komisjoni hinnangul pole süsteemi andmepank veel kümne riigi kaasamiseks küllalt mahukas ning seepärast ei saa süsteemi rakendada enne 2007. aastat.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing