7. aprill 2004 kell 8:23

Mandatum alandas Nokia aktsia hinnasihti ja soovitust

Mandatum alandas Nokia aktsia hinnasihti ja soovitust, teatas Soome investeerimispank hommikuülevaates.

?Me soovitame investoritel oodata ja vaadata, kas Nokia kiirendab telefonide väljalaset, mille järele on nõudlus,? kirjutasid panga analüütikud. ?Meie enam sellisele paranemisele panust ei tee.?

Selle tagajärjel alandas pank Nokia aktsia kogu-soovituse hoia-soovituseks ning aktsia hinnasihi 20,50 eurolt 17,00 eurole.

Pank kärpis Nokia 2004. aasta kasumiootust aktsia kohta 0,92 eurolt 0,88-le ja 2005. aasta oma 0,96 eurole.

Nokia andis eile kasumihoiatuse alandades oodatavat käibeprognoosi, mis viitab Nokia mobiiltelefonide turuosa kahe protsendipunktisele langusele, kuigi võrguseadmete käibekasv ja marginaalid on muljetavaldavad, kirjutas Mandatum.

?Me hindasime üle Nokia võimet hoida turuosa esimeses kvartalis mullu kolmandas ja neljandas kvartalis väljalastud telefonide abil. Firma on täheldanud, et halb tootevalik keskmises hinnaklassis on toonud kaasa allajäämise konkurentidele asendusmüügi osas Euroopas ja USAs. Mandatum arvab jätkuvalt, et Nokia tuleb välja uuendatud tootevalikuga arenevatele turgudele. Me usume, et investorite usaldus Nokia aktsia vastu taastub vaid siis, kui tooted on turul.

Hetkel kuum