Desknote?i uus sülearvuti on sama odav kui kõige levinum lauaarvuti komplekt

Aprillis 60 sülearvutit kokku pannud Desknote Eesti on suuruselt teine sülearvutitootja Ordi järel. Turul said nad tuntuks akuta mudelite pakkumisega. Nüüd aga on enamlevinud Desknote?i mudelid kõik akuga ja kõigi vajalike võrguühendustega, sealhulgas sisseehitatud raadiovõrguga.

Välimus on odaval sülearvutil soliidne, mida ei oodanudki ? näeb välja nagu mõni tuntud kaubamärgiga arvuti kallim mudel. Ette heita saab pisiveana ehk korpuse nagisemist, kui klaviatuuril kiiremini klõbistada.

Võiks oletada, et nii odavale arvutile tuleb lisavarustus juurde osta. Kuid hinnakirja vaadates pole ka varustusele suurt midagi ette heita. Isegi WiFi on sisse ehitatud ja DVD-mängija kuulub samuti komplekti. Nõrk on ehk odava sülearvuti aku, mis uuena peab vastu kuni 2 tundi. Hinnast on välja jäänud operatsioonisüsteem. Windowsi puhul tuleb sel juhul alghinnale juurde ca 1500 krooni, Linuxiga lisakulu pole.

Sülearvutis kasutatakse Soomes väljatöötatud Transmeta protsessorit, mis Eestis on üsna vähe levinud, kuid maailmas tuntud kui üliodavate arvutite protsessor.

Kiirus pole komplekti kuuluval Transmeta Crusoe TM5800-l just kõige silmatorkavam (kuni 1 GHz), kuid ajab kontoritööl asja ära. Crusoe protsessor töötab nii Windowsi kui ka Linuxiga.

Transmeta protsessorid sobivad sülearvuti jaoks nende energiasäästlikkuse tõttu: nimelt pole neil kindlat töösagedust, vastavalt töö iseloomule muutub ka protsessorikiirus. See peaks säästma akut ja vähendama kuumenemist. Kuumenemise vältimiseks protsessorit jahutavad seadmed tulevad seega väiksemad ja kogu arvuti mõõtmeid saab selle võrra vähendada. Samuti muutub töö Transmeta protsessoriga arvutiga vaiksemaks, sest jahutusventilaatorid ei unda pidevalt.

Hetkel kuum