Täna jätkub Savisaare-Äripäeva kohtusaaga

Inno Tähismaa 21. juuni 2004, 08:53

Täna kell 10 jätkub Tallinna linnakohtus keskerakonna juhi Edgar Savisaare hagi arutamine Äripäeva vastu.

Edgar Savisaar esitas kohtusse hagi Äripäeva vastu 27. veebruaril 2003, mil ilmus Äripäeva artikkel, mis kirjeldas Savisaare kindlustusarvete maksmist Apananskiga seotud firma poolt. Savisaar nõuab Äripäevalt au ja väärikuse riivamise eest miljon krooni.

Pooled kohtuvälisele kokkuleppele pole jõudnud. Tänavu jaanuari lõpus andis Tallinna linnakohus kokkuleppe sõlmimiseks kuu aega. Pooled küll kohtusid, kuid milleski kokku ei lepitud ja protsess jätkub.

Savisaare esindaja, vandeadvokaat Andres Aavik on varem öelnud, et Savisaarel pole Äripäevale etteheiteid selles, et ajalehe väitel maksis Savisaare kindlustusarved 2000.?2001. aastatel kinni endise kindlustusärimees Leonid Apananski. Aaviku sõnul on Savisaar lugenud au ja väärikust riivavaks 2003. aasta kindlustuspoliisi eest tasumist.

Äripäeva esindanud vandeadvokaat Indrek Teder ütles möödunud istungil aprillis, et ajaleht ei saanud Savisaare mainet kahjustada, kui kirjutas, et Savisaar ei maksnud 2003. aastal ise oma kindlustusarvet. Kohus otsustas, et ei arvesta uuringukeskuse Faktum maineküsitluste ülevaadet Äripäeva vastu kui tõendit. Kohus põhjendas, et maineküsitluste ülevaatega pole piisavalt tõendatud, et Savisaarele tekitas kahju just Äripäevas ilmunud lugu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing