EMT hakkas pakkuma GPRSist 4-5 korda kiiremat andmesidet

28. juuni 2004, 16:25

EMT tõi täna turule senisest GPRS-ühendusest neli-viis korda kiirema mobiilse andmeside teenuse.

Kui GPRSi reaalne kiirus jääb vahemikku 30-40 kilobaiti sekundis, siis uus teenus EDGE võimaldab kiirust kuni 236 kilobaiti sekundis. Tänasel avalikul testil EMT tehnokeskuses saavutati EDGE"i keskmiseks kiiruseks 150 kilobaiti sekundis. See on rohkem, kui on kiirus aeglasemates Eesti turul pakutavates interneti püsiühenduse pakettides.

'Kasutajate soovid ja vajadused üha kasvavad ning see on eelduseks hakata EDGE"i vahendusel kiireid andmesideteenuseid pakkuma varem kui 3G võrgus,' ütles EMT arendus- ja tehnoloogiadirektor Tõnu Grünberg, viidates EMTs testi staadiumis olevale mobiilside kolmandale põlvkonnale (3G).

EDGE"i kasutuselevõtuks vahetab EMT välja või uuendab nii GSM-võrgu tugijaamu kui ülekandeseadmeid. Seepärast toimub võrgu uuendamine EDGE"i võimalustele vastavaks etapikaupa. Praegu levib EDGE Tallinnas Vabaduse platsil, Muugal, Mustamäel Liimi ja Kristiine tänaval ning Lasnamäel EMT büroohoone ja tehnokeskuse piirkonnas.

EDGE"i kasutamiseks on vaja EDGE-toega mobiiltelefoni. Hetkel müüakse Eestis seitset eri EDGE-toega mobiili, nende hinnad jäävad vahemikku 3000-6000 krooni. Kui kasutajal on EDGE-telefon ja ta asub EDGE"i levialas, siis valib telefon andmesideks automaatselt EDGE"i võrgu. EDGE"i kasutamise hinnad vastavad GPRSi kasutamise hindadele.

Tõnu Grünbergi sõnul ootab EMT, et selle aasta lõpuks kasutab EDGE"i Eestis kümnendik mobiilse andmesideteenuse klientidest.

Esimese aasta jooksul plaanib EMT investeerida EDGE"i arendamisse 15 miljonit krooni. EDGE"i võrguseadmete tarnija on Ericsson. EDGE on tänaseks kasutusele võetud 13 riigis 16 operaatori võrgus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing