Ülar Lauk • 26. juuli 2004 kell 11:57

Venemaa süüdistab USAd ebaseaduslikus relvakauplemises

Vene relvatöösturite väitel ostab USA ebaseaduslikult Kala?nikovi automaate AK-47 kolmandatest riikidest, kuigi nende tootmise litsentsid on aegunud.

Washingtoni süüdistatakse kahekordsete standardide poliitikas ning nõutakse, et USA ostaks relvi otse Venemaalt. <#New York Times=http://www.nytimes.com/2004/07/26/international/europe/26russ.html> toob ära Rosoboronekspordi esindaja Igor Sevastjanovi sõnad: 'Me tahame teatada, et veel mitu riiki, sh USA, rikuvad Kala?nikovi automaatidega kaubeldes rahvusvahelisi norme '.

Ajaleht kirjutab, et Pentagon on viimastel kuudel ostnud tuhandeid Kala?nikovi automaate Rumeeniast, Bulgaariast, Ungarist ja Jordaaniast ning saatnud need edasi Iraaki ja Afganistani, kus nendega relvastatakse valitsusvägesid.

Endistest idabloki maadest ostetud automaadid maksavad kõigest 60 dollarit tükist, Venemaalt ostes tuleks uue relva eest maksta vähemalt 4 korda enam.Vene tootjad peavad kõiki tehinguid automaatide AK-47 ostmisel välisriikidest ebaseaduslikeks väites, et kõik Kala?nikovi automaadi tootmiseks antud litsentsid on aegunud, kirjutab <#gazeta.ru=http://www.gazeta.ru/2004/07/26/oa_128159.shtml>

Hetkel kuum