Tööandjad teevad ettepaneku jätkata alampalga läbirääkimisi kolmepoolselt

25. august 2004, 12:49

Eesti Tööandjate Keskliit teeb ametiühingutele ja valitsusele ettepaneku jätkata alampalga läbirääkimisi kolmepoolselt.

Alampalga läbirääkimiste kahepoolseks jätkamiseks ja siiani sõlmitud kokkulepete edasiseks täitmiseks tuleks Tööandjate keskliidu hinnangul muuta palgaseadust, mille algatamine on aga valitsuse pädevuses.

Tööandjate keskliit on seisukohal, et valitsuse poolt kehtestatav riiklik alampalk tuleks sarnaselt paljudele teistele Euroopa riikidele kaotada ning minna üle kahepoolselt kehtestatavale paindlikumale alampalga mudelile. Paindlikum alampalga mudel peaks arvestama, et madalama konkurentsivõimega isikud ei pruugi alammäära üleliia tõstes tööd leida ning võimaldama rohkem erandeid.

'Paindlikum palgapoliitika mõjub kindlasti positiivselt tööhõivele ning soodustab palgaläbirääkimiste teket majandusharude tasemel. Praegu puudub paljudel alaliitudel motivatsioon pidada läbirääkimisi, kuna riigi tasandil tehakse see töö nende eest ära,' ütles Tööandjate keskliidu juhataja Tarmo Kriis.

Tööandjate keskliit teeb sotsiaalpartneritele ettepaneku lähtuda 2005. aasta palga alammäära suurendamisel majanduse kasvuprotsendist. Samuti on keskliit seisukohal, et alampalga taset tuleb edaspidi võrrelda mediaanpalga, mitte statistilise keskmise palgaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing