CES Holding AS ostis Pärnu Õlletehase enamusaktsiad

23. september 2004, 12:14

AS Pärnu Õlu suuromanik Charlie Viikberg müüs oma osaluse Ösel Foodsi endisele enamusaktsionärile Carl-Erik Sundbladile, teatas ettevõte.

Charlie Viikberg omandas AS Pärnu Õlu enamusaktsiad 2003. aasta märtsis ning alustas tootmise reorganiseerimist ja tooteportfelli uuendamist, aga ka uue korporatiivse identiteedi väljatöötamist. Viikbergi juhtimisel investeeriti õlletehase tehnoloogia uuendamisse ning uue logo ja tooteperekonna väljanägemisse.

Viikbergi sõnul on aktsiate müügi põhjuseks AS Pärnu Õlu aktsiate omandamisel seatud investeerimiseesmärkide täitumine ja vajadus kaasata lisakapitali ja oskusteavet turuosa kasvatamiseks.

Läinud aastal oma enamusosaluse Ösel Foodsi toonasele juhtkonnale müünud Carl-Erik Sundbladi kinnitusel jätkab tehas õlle, aga ka siirupite ja karastusjookide tootmist. 'Aasta jooksul on tootearenduse, turunduse, müügi ja juhtimisega tegelenud inimesed tõestanud, et sellise meeskonnaga on võimalik kasvatada firma turuosa Eestis vähemalt 10%-ni,' kinnitas Sundblad. Tehingu hinda ei soovinud pooled avalikustada.

Seoses AS Pärnu Õlu enamusaktsiate müügiga valiti aktsiaseltsi juhatajaks Aivo Varem. Aivo Varem on viimased aastad töötanud piimandusfääris ja olnud seotud mitmete tuntud brändide turuletoomisega. AS Pärnu Õlu uus juhataja märkis, et tehas keskendub edaspidi toodangu kvaliteedile ja tehnoloogilisele innovatsioonile.

AS Pärnu Õlu sünnikuupäev on 20. oktoober 1879. Tehase asutas Pärnust pärit Johann Eduard Bliebernicht, kes ostis jõeäärse tootmishoonetega krundi ning alustas õlle valmistamist täpselt samas kohas, kus asub ka praegune AS Pärnu Õlu.

Kolmteist erinevat siirupit tootev AS Pärnu Õlu on Eesti turuliider siirupite müügis.

Lisaks kuulub AS Pärnu Õlu toodete hulka ka veel erineva maitsega limonaadid aga ka vesi ja kali ning gin long drink.

2003. aastal sai tehases tööd 80 inimest ning kasum oli 140 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing