PM: Kirurgid sõdivad uue hinnapoliitika vastu

02. november 2004, 07:29

Haigekassas väljatöötatud uued kulupõhised raviteenuste hinnad kahjustavad mitmete eriarstide hinnangul meditsiini arengut.

Haigekassa alustas uue hinnamudeli ja selle järgi arvutatavate raviteenuste hindade väljatöötamist juba eelmisel aastal. Lõplikult otsustab haigekassa nõukogu 25. novembril, kas ja millisel kujul uued raviteenuste hinnad uuest aastast kehtima hakkavad. Peamiseks muudatuseks on raviteenuste hindade muutmine kulupõhiseks, kirjutab Postimees.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liikme Sven Kruupi sõnul on kavandatav muutus Eesti raviteenuste hindade ajaloos läbi aegade kõige massiivsem. «Idee kehtestada ühtne hinnamudel on kiiduväärt, aga tulemus on toores. Kui vähese raviefektiivsusega tegevused on ülehinnatud, siis ressursse ja kvalifitseeritud personali nõudvaid ravimeetodeid peetakse odavaks,» kritiseeris Kruup.

Tema sõnul alavääristab uus hinnakiri kõikide erialade arste, kes kasutavad oma töös patsiente kiiresti tervendavaid ravivõtteid. «Traditsioonilised võtted, nagu ravimid ja rauast voodikene, on aga ülehinnatud, mis praktikas tähendab seda, et kui aastaid on Eesti meditsiin arenenud sarnases suunas muu maailmaga, kus eesmärgiks on ravi lühenev kestus ja tervenev patsient, siis nüüd pöördub asi 180 kraadi teises suunas,» leidis Kruup.

«Ning selle asemel et kiiresti opereerida, tekib haiglal huvi hoida haiget võimalikult kaua haiglas. Näiliselt ju ilus, aga tegelikult kaasnevad sellega pikad ravijärjekorrad, kuna haiglale on nii kasulikum,» lisas Kruup musti toone.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing