Alvar Jõgeva • 2. november 2004 kell 22:00

Harju Elekter avaldas tugevad tulemused

Harju Elektri majandusraportis oli positiivne ärikasumi 126protsendiline kasv. Firma kolmanda kvartali käibekasv oli samuti muljetavaldav, ulatudes 47 protsendini.

Harju Elektri puhul on oluline jälgida just ärikasumit, sest suur osa puhaskasumist on tulnud ettevõtte omanduses olevate PKC Groupi aktsiate ümberhindlusest. Finantstulu on aga ebapüsiva iseloomuga ja sõltub PKC aktsia hinna liikumisest. Ärikasumi näol on tegu aga püsiva tuluga, mis muutub ka reaalseks rahavooks. Aktsiate ümberhindlusest saadud tulu kajastub küll bilansis ja kasumiaruandes, kuid reaalne rahavoog tekib alles pärast aktsiate müümist või dividendide saamist.

Kolmandas kvartalis sai ettevõte PKC aktsiate ümberhindlusest väikese kahjumi, mistõttu jäi puhaskasum mullusega võrreldes nõrgemaks. PKC Groupi aktsia on pärast kolmanda kvartali lõppu asunud taas tõusma. Hetkeseisuga tekiks neljandas kvartalis ligi 31 miljoni krooni suurune finantstulu aktsiate ümberhindlusest.

Harju Elektri aktsia hind tõusis 1,55 protsenti. Hinnamuutus oli tingitud peamiselt ostu- ja müügihinna vahest. Väärtpaberiga sooritati tehinguid veidi alla 200 000 krooni eest. Sarnaselt teiste firmadega, kes on majandustulemused avaldanud, ei järgnenud tugevat reaktsiooni ka Harju Elektri raportile.

Liideraktsiate hinnad liikusid eri suunas. Hansapanga aktsia jätkas tõusu, Eesti Telekomi ja Norma väärtpaberi hind tegi läbi väikese languse.

Hansapanga aktsia hind kerkis 0,38 protsenti, 124,39 kroonini. Käive oli taas korralik, ulatudes 53,6 miljoni kroonini.

Eesti Telekomi aktsia vajus 0,29 protsenti, 108,90 kroonini. Väärtpaberiga sooritati tehinguid 13,9 miljoni krooni väärtuses. Norma aktsia hind tegi läbi minimaalse muutuse, langedes ühe eurosendi võrra, 99,04 kroonini. Norma aktsiad andsid ligi kaks miljonit krooni käivet.

I-nimekirjas jäi silma Viisnurga aktsia, mille hind langes 3,1 protsenti, 19,56 kroonini. Firma tegeleb üksuste müügiga, et keskenduda mööbli tootmisele.

Hetkel kuum