Ülo Toomsalu • 12. november 2004 kell 6:36

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Ringhäälingu edasine juhtimine hakkab käima aktsiaseltsi kaudu, milles riigil on vähemusosalus. Eilsel valitsuskabineti istungil oli arutluse all rahvusringhäälingu rahastamise skeem.

Kuigi diplomaat Jaak Jõerüüt polnud veel eile õhtuks langetanud otsust poliitikasse tulemise suhtes, on tema kaitseministriks saamine sama hästi kui kindel.

Eestis napib ettevõte laienemiseks vajalikku kvalifitseeritud oskustööjõudu. Probleemi lahendamiseks kaaluvad ettevõtjad ühe variandina võõrtööjõu kasutamist.

Postimees:

Eesti uueks kaitseministriks saab suursaadik ÜRO juures Jaak Jõerüüt, keda tundvad inimesed hindavad tema asjatundlikkust välispoliitika ja diplomaatia alal, süstemaatilisust ja rahulikku meelt.

Eestis tegutsevate üksikute lõhnameistrite soovi alustada kodumaal esmakordselt tõeliste parfüümide tootmist pärsivad nii Euroopa Liidu ranged nõuded toodete koostisele kui ka rahapuudus.

Sotsiaalministeerium tahab keelustada meelad tütarlapsed autode ja telesaadete reklaamides ning lastele suunatud kaupade reklaamid koolides.

Pihkvalased võivad veel tänavu teha Tartusse esimese laevareisi, sest Venemaa transpordiminister andis loa Staro?inetsi piiripunkti avamiseks. Tartlaste laev hakkab sõitma kevadel, kuid mitte Pihkva, vaid Staro?inetsini.

SL Õhtuleht:

Ühispank tegi õppelaenu võtnud noortele kingituse: tasuta pileti Genialistide kontserdile. Paraku jäid noored pika ninaga, sest alla 21aastaseid Amigo ööklubisse ei lasta, esmakursuslased on aga palju nooremad.

Pärnu Postimees:

Viie aasta tagune idee paigutada turvalisuse tagamiseks Pärnu kesklinna turvakaamerad saab aasta pimedaimal ajal teoks, 1. detsembrist valvab südalinna kolm turvakaamerat.

Hetkel kuum