Tõrvas läks pankrotti leivatehas

Inno Tähismaa 24. november 2004, 13:11

Tõrvas läks pankrotti ligi 4 mln aastakäibega leivatehas AS Tettara, mis tootis Lõuna-Eesti piirkonnale leivatooteid ja andis tööd 35 inimesele.

AS Tettara pankrotihaldur Küllike Mitt ütles, et ettevõte oli juba paar viimast aastat väikses kahjumis, kuni juhtkond tegi tänavu juulis otsuse tegevuse peatamiseks. Pärast seda võttis ettevõttele laenu andnud Ühispank firma kontolt 100 000 krooni leppetrahvi, kuna firma polnud tegevuse peatamisest pangale teada andnud. Järgnevalt maksis ettevõte pangale ennetähtaegselt tagasi kogu laenu summas 470 000 krooni. Laenu tähtaeg oleks kukkunud 2008. aastal.

Mitt ütles, et laenu tagasimaksmiseks saadi raha kinnistu müügist. Leivatehase hoone müüdi maha OÜle Gistermax 470 000 krooniga ilma selleks avalikku konkurssi välja kuulutamata. Hoonete raamatupidamislik väärtus oli 1,6 miljonit krooni. Miti sõnul on raske hoonet pankrotipessa tagasi saada, kuna see on edasi müüdud OÜle Fillanet. Viimaselt pole saadud veel luba seadmete müügiks, millest pankrotihaldur loodab saada 400 000 krooni.

Mitt ütles pankrotilugu kommenteerides, et inimesena saab ta aru, et tehase endised juhid tahtsid võlausaldaja selja taga vara omale saada, aga juristina on seda raske tõestada. Võlgu on ettevõttel kokku miljoni krooni jagu, sellest ASile Tartu Veski koos viivistega 300 000 krooni, samapalju ka maksuametile ja töötajatele. Väiksemaid võlgu on 100 000 krooni ringis.

Tettara kahjum tulenes Miti sõnul sellest, et õliküte läks kallimaks ja poed ketistusid, mistõttu oli raskem oma kaupa müüa. Samas oli ettevõte kuni 2002. aastani kasumis ja hilisem kahjum ei muutnud ettevõtet maksejõuetuks. Hing jäi kinni siis, kui pank 100 000 krooni arvelt ära võttis.

Mitt ütles, et tema arvates oleks ettevõte saanud veel tegevust jätkata, kuna vara oli piisavalt. Kõik kulges normaalselt kuni hetkeni, mil müüdi kinnistu, lisas Mitt. ?Enne oli kõik üle, nüüd on kõik puudu,? võttis ta kokku Tõrva leivatehase pankrotiasja.

Tettara pankroti kuulutas Valga Maakohus välja 22. oktoobril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing