EPL: Skoone bastioni omandivaidlus jõuab Euroopa inimõiguste kohtusse

26. november 2004, 08:11

Kuigi Skoone bastioni maa on linnal juba pool aastat tagasi kohtuotsusega kätte võidetud, on rentnik asja edasi kaevanud Euroopa inimõiguste kohtusse.

Rannamäe tee ääres, vanalinna serval asuv bastion on endiselt räämas ja luku taga, pole ka selgust, kas Taani Tivoli ehitab alale lõbustuspargi või mitte, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Küsimus selles ongi, et vara üleandmist ebaseadusliku kasutaja poolt pole toimunud. Alal on ikka mingil määral valve peal ja väravad suletud,? ütles Kesklinna asevanem Jüri Lump. Linnaosavalitsus on rentnik Mahyd Skoone poole küll üleandmise nõudega pöördunud, kuid saanud vastuse, et allrendilepingute tõttu ei ole võimalik vara üle anda.

Vara koosneb pargi ja trepistikuga künkast, mis on endine muldkindlustus, ning staadionist ja selle juures olevast majakesest. Lumbi sõnul vastas linnaosavalitsus firmale, et kui kohus tunnistas rendilepingu kehtetuks, siis on ka allrendilepingud kehtetud ning vara tuleks ikkagi üle anda. Tähtajaks on detsember. ?Juhul, kui vara meile üle ei anta, võetakse vastavad meetmed kasutusele,? lubas Lump.

Mahyd Skoone tegevjuhti Lembit Reimalit Päevalehel kätte saada ei õnnestunud, küll aga nõustus selgitusi jagama firmat esindav vandeadvokaat Viktor Kaasik, kelle sõnul ei näe ta mingit põhjust, miks firma peaks vara üle andma. ?Riigikohtu otsus puudutab ainult rendilepingut. See on üldlevinud arvamus, et kui leping tühiseks tunnistati, tuleb vara kohe üle anda. See on vaid üks osa vaidlusest. Vara on veel kapituleeruda,? ütles Kaasik.
Kaasiku sõnul on üks vaidlus linnakohtus detsembris algamas. Samuti kaebas Kaasik riigikohtu otsuse edasi Euroopa inimõiguste kohtusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing