Endine Tallinna Sadama juht eilsest alates tagasi pangatööl

Inno Tähismaa 30. november 2004, 00:00

Rasmannist sai eile Eesti ühe pisema, SBM Panga juhatuse esimees ja tegevdirektor. Rasmann lahkus viis aastat tagasi Ühispanga Tallinna kontori juhi kohalt juhtima ASi Tallinna Sadam. Pärast sadamatöölt lahkumist tänavu kevadel juhtis ta lühikest aega koolitusfirmat Audentes Ariko.

SBM Panga tippjuhtkonda nõustab strateegia elluviimisel Raivo Vare. Vare töötas kümmekond aastat tagasi Tallinna Panga haldusjuhina. Möödunud aasta lõpus lahkus ta transiidifirma Pakterminali juhi kohalt ning alates möödunud nädalast asus tööle ASi Eesti Raudtee arendusjuhina.

Rasmanni kõrval asub SBM Panka juhatuse liikme ja finantsjuhina tööle Sven Raba, kes töötanud Eesti Pangas, Eesti Investeerimispangas, Sampo Pangas ja IT-firmas TietoEnator Eesti.

Kolmanda juhatuse liikmena jätkab SBM Pangas raha- ja kapitaliturgude senine direktor Mart Veskimägi.

Eilsest lahkusid pangast senine juht Ott Karolin ja finantsjuht Urmas Pütsepp.

SBM Panga nõukogu valis eile uueks esimeheks Nikolaos Sarrose, kes on panga enamusaktsionär. Senine nõukogu esimees, varasem Kreeka keskpanga juht Dimitrios Germidis valiti nõukogu aseesimeheks. Kolmas nõukogu liige on Kreeka pangandustegelane Andreas Boumis.

Riho Rasmann ütles panka tööleasumist kommenteerides, et ta alles tutvub olukorraga ja oskab kommentaare anda uue aasta algul.

Raivo Vare ütles, et tema annab pangale nõu juba kuu aega. Tema sõnul on ta pangale nõustajaks palgatud eri taustade tundmise pärast. ?Eesti elava majanduse tundmine,? kirjeldas ta oma funktsiooni.

Vare ütles panga suurosanikku ja nõukogu esimeest Nikolaos Sarrost iseloomustades, et tegemist on Eesti fanaatikuga. ?See veetlebki,? lisas Vare.

Vare ütles, et Sarrosel pole kavas Eestis suurte universaalpankadega võistelda. Ruumi on uutes ni??ides ja need on ka leitud, märkis Vare, täpsustamata, mis need ni?id on.

Vare ütles, et SBM Panga tegevuse puhul on tegemist on investeeringute vahendamisega põhja-lõuna suunal. ?Seda pole seni väga palju olnud. Huvitav maailm,? rääkis Vare. Tema sõnul vajavad Vahemeremaade investorid uuele turule sisenemiseks teatud kindlusastet ja seda pank pakub.

Vare ütles, et panga nõustamine ei sega tema teisi asjatoimetamisi, näiteks tööd Eesti Raudteel. Pangas on tema nõuanded vajalikud käivitamisperioodil.

Sarrosel on eestlannast abikaasa. Kevadel pärast panga ostmist tunnistas ta ajakirjanikele, et naisel on Eestiga suhete loomisel oluline roll. Naisega seonduvalt on tal juba seitse aastat olnud Eestiga kontakte.

Sarros on investeerimispankur, kelle investeerimisfirma Sarros Securities on üks kümnest suuremast Kreeka maaklerfirmast.

SBM Panga varade maht oli septembri lõpu seisuga 163 miljonit krooni, puhaskahjum 2,9 miljonit krooni. Panga laenuportfelli suurus oli 121 miljonit krooni, hoiuste maht 62 miljonit krooni.

SBM Panga värske juhi Riho Rasmanni sõnul on see täiesti tavaline pank, ainult hästi pisike.

Kuidas sa SBM Panga juhiks sattusid? Kutsuti.

Kes kutsus? Omanikud.

Millal sulle pakkumine tehti? Natuke aega tagasi. Umbes kuu aega tagasi.

Miks sa selle pakkumise vastu võtsid? Tundub huvitav. Olen panganduses olnud.

See pank pole ju teab mis kroonijuveel? Varem oli ta seotud ühe isikuga. Nüüd on teised plaanid. Neist saab lähemalt rääkida järgmise aasta algul. Tuleb uus strateegia ja uued mõtted.

Millega see pank praegu tegeleb? Tavapärase pangandustegevusega. See on tavaline pank, ainult hästi pisike. Tuleviku arenguks on ambitsioon olemas.

Kes selle panga kliendid on? See on pangasaladus.

Ma mõtlen üldisemalt, millised segmendid. Kas need, kes kunagi Preatonilt korteri ostsid? On ka neid. Ma pole veel kõigega kursis, olen tänasest (eilsest ? toim.) alles paigas.

Preatoni raha on pangast väljas? Ei saa öelda.

Uued omanikud on pangal märtsist, neil on enamusosalus. Preatonile kuulub väike osa. Üle 50 protsendi kuulub Nikolaos Sarrosele. Lisaks veel Kreeka ja Rootsi investorid.

Pangal on tänavu väike jooksev kahjum kolm miljonit krooni. Millest see tuli? Ma pole seda uurinud veel. Ei saanud varem veel millelegi ligi.

Kas selline pakkumine oli sulle üllatus? Ikka üllatus. Kui sadamas olin, siis selliseid pakkumisi ei tehtud.

Kas su sissetulek vähenes või suurenes võrreldes sadamaga? Ei kommenteeri.

Millised on esimesed sammud pangas? Kõigepealt tuleb pilt selgeks teha, nii nagu sadamas. Töötada välja strateegia, tegevuskava. Mingit raketiteadust siin pole. Tunnen seda valdkonda juba varasemast ajast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:56

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing