Ülo Toomsalu • 1. detsember 2004 kell 6:04

PM: Läänerannikul piinlevad sajad õlised merelinnud

Tundmatut päritolu reostus ähvardab tappa sadu Eesti loodetippu Läänemaale rännanud merelinde.

Veel eile õhtul pimeduse saabudes polnud piirivalve üles leidnud kuskil meres peituvat õli- või naftareostust, millega on ornitoloogide hinnangul kokku puutunud ligikaudu kolmsada Läänemaale Põõsaspea neemeni jõudnud auli, kirjutab Postimees.

Linnud peatuvad Nõva ja Spithami vahelisel rannikualal ja et keskkonnainspektorid ei leidnud eile rannikult jälgegi reostusest, kahtlustavad nad, et see tuleb avamerelt.

Keskkonnainspektsiooni Läänemaa osakond sai määrdunud lindudest teada üleeile. Sealsamas asuva Silma looduskaitseala direktori asetäitja Ivar Ojaste rääkis, et juba sama päeva õhtuks loeti kokku paarsada määrdunud lindu.

Eile hommikul ranniku 20 kilomeetri ulatuses läbi sõitnud keskkonnainspektor Valeri ?t?erbatõh loetles kokku umbes 300 lindu, neist paljud olid sulestikku katva õlikorra tõttu lennuvõimetud.

Samas ei leidnud ?t?erbatõh rannast jälgegi reostusest. Ta pakkus, et aulid sattusid kuskil rannikust kaugemal õli- või naftaloiku, mis on mõnest laevast vette sattunud.

Kuigi piirivalve sai õlistest lindudest teada juba üleeile õhtul kella poole kuue ajal, oli reostuse päritolu veel eile õhtulgi mõistatus.

Hetkel kuum