PRIA puhastab loomade registrit

07. detsember 2004, 12:28

Sel nädalal alustab PRIA loomade registri puhastamist, millega valmistub veiste ja uttede toetuse jagamiseks.

PRIA (Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet) teatas, et saadab 13 564 loomapidajale kirjad nende nimele registreeritud loomade andmetega, mis tuleb loomapidajail endil üle kontrollida. Täpseid andmeid loomade kohta ootab PRIA hiljemalt 20. detsembriks.

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive lausus: 'Järgmise aasta veebruaris on plaanis alustada veiste ja uttede kasvatamise toetuse taotluste vastuvõttu. Toetust saab aga ainult nende loomade eest, kes on nõuetekohaselt märgistatud ja loomade registris arvel.'

Loomapidajatel, kellel on loomakasvatusehitis veel registreerimata, tuleks PRIA piirkondlikust büroost läbi käia, ehitised kirja panna ning loomad nende vahel ära jagada. Loomakasvatusehitiste registreerimata jätmisel ei ole registris teada looma asukoht ning veterinaar- ja toiduamet võib loomapidajat trahvida.

Põllumajandusloomade registrit peetakse toetuste maksmiseks ja loomataudide ennetamiseks. Praegu on Eestis registrisse kantud 257 011 veist, 41 556 lammast ja 1 877 kitse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing